رییس پلیس فتای یزد: ۵۶۰ تارنمای مجرمانه در استان شناسایی شد

یزد - ایرنا - رییس پلیس فناوری تولید و تبادل اطلاعات( فتا) فرماندهی انتظامی یزد گفت: در اجرای طرح « پانجیا» و دستگیری توزیع‌کنندگان داروهای تقلبی و غیرمجاز ۵۶۰ تارنمای مجرمانه در استان شناسایی شد.

طرح پانجیا عملیاتی است که هر ساله با هدف مبارزه با تبلیغ و فروش برخط (آنلاین ) داروهای تقلبی و غیرمجاز صورت می پذیرد.

به گزارش عصر سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مرتضی ابوطالبی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و فروش دارو در برخی شبکه‌های اجتماعی، برخی مجرمان سایبری با سوء استفاده از این فضا اقدام به فروش داروهای تقلبی و غیرمجاز می‌کنند.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از فروش بیشتر داروهای جعلی و کاهش آسیب‌های حاصل از عوارض ناشی مصرف داروهای جعلی، عملیات شناسایی تارنماهای غیرمجاز در استان رصد و شناسایی شد.

رییس پلیس فتا ادامه داد: هدف از این طرح مبارزه با فروش و تبلیغ دارو و محصولات ضدعفونی کننده غیرمجاز مخصوصاً داروهای مربوط به ویروس کرونا، لوازم پزشکی، آرایشی و بهداشتی تقلبی در محیط اینترنت است.

ابوطالبی اظهار کرد: در اجرای طرح با  رصد فضای مجازی، برای بیش از این تعداد تارنما تشکیل پرونده شد که بیشتر پرونده‌ها در خارج از استان بود که برای بررسی به استان‌های مربوطه ارجاع شد.

وی ادامه داد: برای متهمانی که در استان  اقدام به فروش داروی غیرمجاز می‌کردند، پرونده قضایی برای آنها تشکیل و به دادسرا معرفی شدند.

رییس پلیس فتای یزد  از شهروندان خواست، اقلام بهداشتی و داروهای موردنیاز خود را صرفاً از داروخانه‌های شهر و واحدهای مسوول تهیه و از ثبت سفارش اقلام بهداشتی از طریق سایت‌های غیرمجاز و بازارهای برخط (آنلاین) خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha