«دیپلماسی تدبیر و امید» و «دولت»؛ انتشار کارنامه دولت در قالب ۲ کتاب

تهران- ایرنا- نشر جمهور ایران کتاب‌های «دولت» را با موضوع مجموعه اهم اقدامات و فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و «دیپلماسی تدبیر و امید» را با محوریت  کارنامه ارتباطات خارجی و بین المللی رئیس جمهور از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ کشور منتشر کرد.

به گزارش سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، کتاب «دولت» که به همت اداره کل پژوهش و اسناد معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور منتشر شده شامل اهم اقدامات و فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست، اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی، علمی و آموزشی می‌شود.

دولت تدبیر و امید در طول حیات خود دستاوردهای زیادی در عرصه‌های مختلف داشته است. این اقدامات در شرایط تحریم و فشار حداکثری آمریکا و کشورهای غربی و به عبارتی در شرایط جنگ اقتصادی به دست آمده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهور سابق در مقدمه این کتاب نوشته است: امید است این مجموعه که گویای اهم اقدامات دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ است، برای مخاطبان مفید واقع شود و چراغی برای قضاوت تاریخ و آیندگان گردد.

در بخشی از این کتاب آمده است: برجام یکی از مهم ترین میراث این دولت است که در حوزه سیاست خارجی به دست آمده و از نقاط درخشان در تاریخ ایران معاصر به شمار می آید. دولت با شعار تعامل سازنده در جهان، طی یک فرایند هوشمندانه اقدامات بسیار موثری را در شکست انزوای ایران، غلبه بر ایران هراسی و پیروزی‌های حقوقی و سیاسی بر دشمنان ایران رقم زد.

این کتاب در ۳۲۳ صفحه منتشر شده و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

رویکردی متمایز مبتنی بر تعامل سازنده و همه جانبه با همه کشورها

کتاب «دیپلماسی تدبیر و امید» کارنامه ارتباطات خارجی و بین المللی رئیس جمهور از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ را مرور می‌کند.

سفرهای برون مرزی حسن روحانی،  سفرهای سران و نخست وزیران، گفتگوهای تلفنی ریاست جمهوری با مقامات خارجی، ملاقات‌ها، اسناد دو و چند جانبه امضا شده میان مقامات ایران و دیگر کشورها، تحلیل محتوایی برنامه‌های خارجی رئیس جمهور از جمله محورهای محتوایی این کتاب است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: دولت تدبیر و امید با در پیش گرفتن رویکردی متمایز مبتنی بر تعامل سازنده و همه جانبه با همه کشورها در روابط خارجی، کارنامه‌ای متفاوت را به جا گذاشته است. این رویکرد متکی بر شماری از مفروضات درباره وضعیت جهانی و ماموریتی است که جمهوی اسلامی ایران باید در صحنه بین المللی تعقیب کند.

این کتاب ۶۸۰ صفحه دارد و قیمت آن ۳۵ هزار تومان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha