برگزاری کارگاه‌های آموزشی بین‌المللی مجازی توسط شورای جهانی صنایع‌دستی

تهران- ایرنا- مدیرکل آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شورای جهانی صنایع‌دستی کارگاه‌های آموزشی بین‌المللی را به صورت مجازی در ماه‌های اوت و سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۱ مرداد تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌کند.

به‌ گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، ویدا توحدی گفت: دوره‌های آموزشی شورای جهانی صنایع دستی (WCC) برای دبیران و مسئولان شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی، تشکل‌ها و نهادهای مردمی فعال و جامعه هدف صنایع‌دستی در قالب سمینار برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

مدیرکل آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: هر سمینار هر روز از ساعت ۱۲ تا ۱۴:۳۰ به وقت تابستانی بریتانیا برگزار می‌شود و دوره زمانی آن برحسب نیاز رشته، از یک تا سه روز متغیر خواهد بود.

او ادامه داد: زبان اصلی سمینارها انگلیسی است، اما چنانچه در فرم ثبت نام، عنوان و روز دوره آموزشی و درخواست ترجمه به زبان‌های دیگر قید شود، احتمال دارد امکان ترجمه فراهم شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع بیشتر و رزرو و ثبت نام به سایت شورای جهانی صنایع دستی مراجعه کنند.

توحدی اضافه کرد: توسعه مشارکت و نظارت عموم بر بخش صنایع‌دستی، ابزارهای مالکیت معنوی و پاسداری از شهرها و روستاها، مناطق و بخش صنایع‌دستی، شناسایی پدیدآورندگان آثار اصیل در داخل مرزهای فرهنگی جوامع برای نوآوری‌های معتبر، ایجاد برندسازی برای مناطق و شهرها و روستاهای صنایع‌دستی، شناسایی محتوا و تکنیک های دیجیتالی شدن و مجازی‌سازی، به دست آوردن شواهد و مدارک تجربی از آمار و داده‌ها برای حمایت از این هنر صنعت و  گنجاندن اقتصاد چرخشی (دایره‌ای) در بخش صنایع‌دستی، عناوین این دوره از کارگاه های آموزشی شورای جهانی صنایع دستی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha