۱۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 2981
کد خبر: 84425182
۰ نفر

برچسب‌ها

سیلاب به ۳۰ واحد مسکونی دوهزار تنکابن خسارت وارد کرد

نوشهر - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه تنکابن با تاکید بر جبران خسارت سیل دیدگان منطقه دو هزار گفت: در جریان سیل اخیر علاوه بر تخریب بخشی از تاسیسات زیربنایی روستاها به ۳۰ واحد مسکونی در ۵ روستای این منطقه خسارت وارد شد.

به گزارش ایرنا، بارندگی شدید و مداوم طی دو روز گذشته در منطقه دو هزار شهرستان تنکابن که تا صبح امروز نیز ادامه داشت به بخشی از تاسیسات زیربنایی شامل راه‌ها و دیواره حفاظتی رودخانه‌ها، زمین‌های کشاورزی و باغی و واحدهای مسکونی این منطقه خسارت وارد کرده است.

در پی وقوع سیلاب در دهستان‌های دوهزار و سه هزار از توابع بخش کوهستان تنکابن ستاد مدیریت بحران این شهرستان روز سه‌شنبه با حضور مسئولان شهرستان تشکیل جلسه داد و در این جلسه بر بررسی و تامین جبران خسارت به مردم این منطقه تاکید شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن در این جلسه گفت: بیشترین خسارت این سیلاب مربوط به روستاهای مران، درجان، یاندشت، قاضی‌محله و پردسر بوده است.

حسن باقری افزود: در جریان این سیلاب ۳۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شده که از این تعداد ۳ واحد مسکونی کاملا تخریب شد و ۲۷ واحد دیگر بین ۳۰ تا ۶۰ درصد خسارت دید.

به گفته معاون عمرانی فرمانداری تنکابن، عمده خسارت‌ها مربوط به حوزه زیرساخت، کشاورزی و منازل مسکونی است که باید اقدامات لازم برای جبران آنها صورت گیرد.

وی با تاکید بر شناسایی نقاط حادثه‌خیز و پاکسازی بستر و حاشیه رودخانه‌ها گفت: پس از سیل سال ۹۷ اقدامات خوبی در حوزه رودخانه‌ها انجام شد که همین مسئله باعث شد تا خسارت سیلاب به مراتب کمتر از گذشته باشد. ضمن اینکه باید تلاش کنیم تا با اقدامات پیشگیرانه دیگر در سیلاب‌های بعدی شاهد خسارت کمتری به مردم منطقه باشیم.

وی اعلام میزان برآورد خسارت‌ها را به تکمیل بررسی کارشناسان موکول کرد و افزود: در پایین‌دست مشکلی نداشتیم، ولی در بالادست باید لایروبی‌ها و اصلاح مسیر رودخانه‌ها در دستور کار قرار گیرد و هر چه زودتر نسبت به این کار اقدام شود.

باقری اظهار کرد : تمام دستگاه‌ها با کمک بخش خصوصی باید ایمن‌سازی رودخانه‌ها را انجام دهند تا کاهش خسارات و افزایش رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.

وی با اشاره به ساخت و سازهای صورت گرفته در حریم رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: باید هر چه سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود. چرا که بیشترین آسیب‌ها مربوط به این مکان‌ها است.

بخشدار کوهستان نیز در این جلسه گفت: متاسفانه آب آشامیدنی، برق و تلفن بیشتر روستاهای سه هزار قطع است و به بسیاری از سردهنه‌ها آسیب جدی وارد شده است.

فریدون پورآهنگریان افزود: پل روستای قاضی‌محله تخریب شده و راه دسترسی به بسیاری از روستاها نیز دچار آبشستگی شده است.

وی خاطرنشان کرد: رودخانه سه هزار مملو از سنگ است که دچار تغییر مسیر آب می‌شوند و باید هر چه سریع‌تر با کمک پیمانکاران بخش خصوصی این سنگ‌ها جمع‌آوری شوند.

پورآهنگریان با اشاره به تخریب بخشی از مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی تصریح کرد: باید اقدامات لازم برای فعالیت مجدد این مرکز صورت گیرد.

بارش باران به میزان ۱۳۰ میلی متر در منطقه سه هزار باعت بروز سیل در بخش کوهستان شهرستان تنکابن شده است.

شهرستان تنکابن با ۱۷۰ هزار نفر جمعیت در غرب مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha