رفع تحریم‌ها اولویت رئیس جمهوری جدید ایران است

کابل - ایرنا - رسانه‌های افغانستان روز سه شنبه مراسم آیین تنفیذ حکم ریاست جمهوری ایران را بصورت مستقیم پوشش داده و اعلام کردند که رفع تحریم‌ها اولویت رئیس جمهوری جدید ایران است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون تمدن و شبکه پر بیننده طلوع نیوز افغانستان و سایت این رسانه امروز سه شنبه مراسم تنفیذ حجت الاسلام سید محمد ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب ایران توسط مقام معظم رهبری را بصورت زنده به گونه ای پوشش دادند که مورد توجه مردم افغانستان قرار گرفت.

طلوع نیوز اعلام کرد که محمد ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری جدید ایران در سخنرانی‌اش امروز اعلام کرد که رفع تحریم‌های غرب در اولویت کاری وی قرار خواهد داشت.

براساس این گزارش، چالش‌های کسر بودجه، مسئله ثبات بازار بورس و افزایش قیمت کالا و تورم مسائلی است که توجه رئیس جمهوری ایران را به بخود جلب کرده  است.

طلوع نیوز نوشت که در این مراسم که در حضور (حضرت آیت الله سید) علی خامنه‌ای، رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران برگذار شد، قدرت بصورت رسمی از حسن روحانی به او سپرده شد.

قرار است مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه برگزار شود.

مراسم آیین تنفیذ حکم ریاست جمهوری ایران که از تلویزیون های ایرانی بصورت زنده منشتر می شد در افغانستان توجه مردم را بخود جلب کرده و شماری زیادی از مردم پای تلویزیون ها نشسته و سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران و رئیس جمهوری جدید این کشور را تعقیب می کردند.

مردم افغانستان به دلیل همسایگی با جمهوری اسلامی ایران و حضور میلیون ها مهاجر افغان در این کشور و نیز هزاران دانش آموز و دانشجویی که در ایران زندگی و تحصیل می کنند، هر تحول این کشور با اهمیت و قابل توجه می دانند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha