رسالت نوحه هدایت فکری جامعه بر اساس معیارهای نهضت عاشوراست

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی هیأت رزمندگان اسلام با معرفی کتاب «قیام و قلم» گفت: رسالت نوحه هدایت فکری جامعه بر اساس معیارهای نهضت عاشورا و ایجاد جریان مطالبه احقاق حق امام است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از هیأت رزمندگان اسلام، حجت الاسلام عبدالرحمن سفیدی امین اظهارداشت: نوحه‌سرایی یکی از هنرهایی است که در فرهنگ دینی و عقیدتی ما دارای سوابق طولانی و عمیقی است که در گذر زمان و در قالب مفاهیم و مضامین سیاسی، فرهنگی، عقیدتی، احساس و عقلانیت تجلی یافته است. این هنر که در قالب مداحی بروز و ظهور پیدا کرده و پشتوانه شکلی و محتوایی آن است، ابزاری پیشرو و سازنده است.

وی افزود: رسالت نوحه، صرفا بیان مصائب آل الله و تحریک عواطف مستمع در یک مجلس روضه نیست بلکه هدایت فکری جامعه بر اساس معیارهای نهضت عاشورا و همچنین ایجاد جریان مطالبه احقاق حق امام، از مهم‌ترین اهداف آن است. اکنون در آستانه محرم، برپایه اشعار و نوحه‌های عاشورایی، مجموعه‌ای ارزشمند باتوجه به فاخر بودن آثار و عصمت شعر و نغمه از آفات و آسیب‌های شایع امروز، تدوین و در اختیار جامعه هدف قرار گرفته است.

معاون فرهنگی هیأت رزمندگان اسلام افزود: در آستانه ماه محرم هیأت رزمندگان اسلام کتاب قیام و قلم مجموعه نوحه‌های عاشورایی را براساس اشعار و نغمه‌سرایی‌های شعرایی همچون یوسف رحیمی، رضا یزدانی، جواد محمدزمانی، محمدصالحی‌پور و برخی دیگر از شاعران آیینی منتشر کرده است.

وی افزود: این کتاب در اختیار مداحان و نوحه‌سرایان در آستانه ماه محرم قرار خواهد گرفت تا ان شاء الله شاهد کیفیت‌بخشی بیش از پیش به نوحه‌های مداحان در این ماه باشیم.

علاقه‌مندان برای دریافت فایل PDF این کتاب به همراه فایل صوتی سبک نوحه ها می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha