غلامی از وزیر نفت برای اجرای ۳۹ پروژه نفتی تقدیر کرد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای از وزیر نفت به دلیل توجه و حمایت از اجرای ۳۹ طرح بالادستی و پایین دستی (از سال ۹۴ تاکنون) توسط دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مجموعه تابعه وزارت نفت قدردانی کرد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، منصور غلامی با ارسال نامه ای به بیژن نامدار زنگنه نوشت: تاکنون ۳۹ طرح مشترک کلان نفتی بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با وزارت نفت و مجموعه‌های تابعه منعقد شده است که این طرح‌ها شامل ۲۷ طرح مشترک در حوزه بالادستی از جمله اکتشاف میادین نفت و گاز و ازدیاد برداشت از مخازن بوده است.

وی همچنین آورده است: ۱۲ طرح پایین‌دستی نیز با رویکرد ایجاد انیستیتوهای تخصصی بوده‌اند که دستاوردهای بسیار قابل توجهی را برای طرفین در حوزه توسعه و بومی‌سازی دانش فناورانه به همراه داشته است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این نامه از توجه وزیر نفت به بهره‌گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با افزایش چنین همکاری‌هایی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور بتوانند در بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشور به ویژه در حوزه مهم و استراتژیک نفت و انرژی نقش اثرگذار داشته باشند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha