امام جمعه لار: دولت سیزدهم معیشت مردم را اولویت نخست قرار دهد

لارستان- ایرنا- امام جمعه شهر لار گفت: دولت سیزدهم تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات اقتصادی و معیشت مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه را در اولویت نخست خود قرار دهد.

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری در آیین تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری اظهار داشت: این محورها هم یک مطالبه عمومی و بحق مردم است و هم مکرر در بیانات رهبر معظم انقلاب بیان و تاکید شده است.
وی با بیان اینکه در فرآیند اجرا و خدمت همچنین باید مساله عدالت اجتماعی به معنای واقعی نیز محقق شود، گفت: برخی کارها بویژه در حوزه مسیل اقتصادی و اجتماعی چنانچه بر مبنای اصول و عدالت نباشد برای مردم قابل ملموس نخواهد بود و مردم باید طعم عدالت در حوزه های مختلف را بچشند.
امام جمعه لار همچنین مساله توجه به رونق تولید، ایجاد اشتغال و همچنین جلوگیری از تورم و عدم وابستگی به غرب را نیز از مهمترین اولویت های دولت سیزدهم خواند و تصریح کرد: همچنین این دولت باید از تجارب سایر دولت های پیشین نیز نهایت بهره و استفاده لازم را ببرد.
موسوی خرم در تبیین این موضوع گفت: استفاده از تجارب دولت ها یعنی اینکه این دولت باید نقاط قوت و مثبت و امیدآفرین آن دولت ها در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم را شناسایی و با تکیه بر این نقاط مثبت از برخی نقاط منفی آن دولت ها نیز دوری کند.
وی یادآور شد: دولت سیزدهم یک نمونه را که رهبری معظم انقلاب نیز فراوان روی آن تاکید کرده و باید این دولت نیز از آن درس عبرت بگیرد همین مساله بی اعتمادی به غرب است.
وی تصریح کرد: نباید رفع تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی و پیشرفت کشور را به مساله ارتباط با غرب گره زد و از بسیاری از ظرفیت ها و قابلیت های عظیم داخلی چشم پوشی کرد چون همانگونه که رهبری تاکید کردند این یک اشتباه راهبردی در مسیر توسعه و پیشرفت کشور محسوب می شود.
موسوی خرم افزود: البته فرمایشات رهبری در آخرین دیدار با دولتمردان دوازدهم نیز از جنبه های مختلف دارای پیام بوده است و سیره و مشی ایشان در نقد فعالیت های هشت ساله دولت که هم نقاط مثبت و هم نقاط ضعف؛ هر دو را بیان کردند ، این شیوه باید الگوی همه مسئولان نظام اسلامی در نقد یکدیگر قرار گیرد.
امام جمعه لار با تاکید بر اینکه مبنای کارها باید پیشبرد اهداف انقلاب باشد زیرا این مردم در راه انقلاب جان دادند و ایستادگی کردند، افزود: محوریت حرکت عظیم انقلاب اسلامی بر مبنای محرومیت زدایی استوار است و هدف اصلی این بود که مستضعفان را از زیر دست مستکبران نجات دهد.
وی با بیان اینکه هدف انقلاب این بود که نعمت را برای همه طبقات جامعه محقق کند نه برای عده ای خاص، یادآور شد: هدف انقلاب این بود که مردم در هر جا که هستند با آنها به عدالت رفتار شود و به حقشان برسند.
موسوی خرم بیان کرد: هر کس به قصد خدمت به مردم کاری را انجام دهد حتی اگر در جایی ثبت نشود و تشکری هم نشود در دیوان الهی فراموش نخواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه شنبه در مراسم تنفیذ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی با تأکید بر اینکه دولت باید مظهر وفاق ملی باشد، گفتند: یکی از کارهای مهمی که به مردمی بودن دولت کمک می‌کند، تعهد به گفت و گوی صادقانه و بدون پیرایه‌های سیاسی با مردم است. باید با مردم صادقانه حرف زد، مشکلات و راه‌حل‌ها را گفت و توقعات را بیان کرد.
در این آیین حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی  توسط ولی فقیه به سمت ریاست جمهوری منصوب شد. وی پنج‌شنبه هفته جاری چهاردهم مردادماه  با حضور در مجلس شورای اسلامی و قرائت سوگند به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران مامور تشکیل کابینه سیزدهم می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha