طرح آبرسانی به ۴۴ روستای دشت آزادگان و هویزه به بهره‌برداری رسید
عکس تزیینی است

اهواز - ایرنا - طرح آبرسانی به ۴۴ روستای دشت آزادگان و هویزه با اجرای پروژه خط انتقال تامین آب تاسیسات امام علی(ع) به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا استاندار خوزستان روز سه شنبه در آیین بهره برداری از خط انتقال آب تاسیسات امام علی(ع) گفت: تعدادی از روستاهای شهرستان های دشت آزادگان و هویزه به علت کاهش دبی رودخانه با مشکل قطعی آب مواجه بودند که با بهره برداری از این طرح آبرسانی به طول ۹ کیلومتر مشکل تامین آب ۴۴ روستای این ۲ شهرستان برطرف شد.

قاسم سلیمانی دشتکی افزود:با اجرای این طرح آبرسانی ، آب مورد نیاز روستاهای مذکور به صورت مستقیم از پروژه آبرسانی غدیر تامین شد.

وی ادامه داد: مدت زمان اجرای این طرح ۲ ماه پیش بینی شده بود اما با تلاش شبانه روزی و با صرف ۱۹۵ میلیارد ریال در مدت ۵۵ روز اجرا و به بهره بردای رسید.

استاندار خوزستان جمعیت بهره بردار  از این طرح آبرسانی را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت:این پروژه آب آشامیدنی پایدار با ظرفیت ۵۵ لیتر در ثانیه را تامین می کند.

سلیمانی دشتکی افزود: برای اجرای دیگر طرح های آبرسانی در مناطقی از استان خوزستان که با مشکل تنش آبی مواجه هستند همه دستگاه های اجرایی از جمله گروه های جهادی سپاه ،بسیج و ستاد اجرایی فرمان امام در تلاش هستند تا این طرح ها ظرف مدت یک سال به اتمام رسیده و به بهره برداری برسند.

وی گفت: دیگر طرح های آبرسانی در استان خوزستان که شامل پروژه های کوتاه مدت می باشند ظرف مدت یک تا ۲ ماه اجرا می شوند.

خوزستان در تابستان امسال با تنش و بحران آب روبه رو است که بر اساس مصوبه دولت اعتباری برای جبران خسارت خشکسالی به این استان اختصاص یافته است.

طبق اعلام سازمان آب و برق خوزستان آورد آب پشت سدهای خوزستان در سال آبی جاری، نسبت به سال پیش از آن بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha