گردآوری مجموعه پیام‌ها و اقدامات روحانی در دو کتاب درباره «رییس جمهور»

تهران- ایرنا- نشر جمهور ایران کتاب‌های «پیام رییس جمهور» را با موضوع مجموعه پیام‌ها و «رییس جمهور» را با محوریت اهم اقدامات و فعالیت‌های حسن روحانی، رییس جمهور سابق کشور منتشر کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، کتاب «رییس جمهور» اقدامات و تصمیم‌های حسن روحانی را در بخش‌هایی شامل سخنرانی‌ها، گفتگو با رسانه، نشست های خبری، گفتگوهای تلویزیونی، مصاحبه‌ها، دیدارهای خارجی و داخلی، مراسم‌ها و نشست ها، پیام ها و مکالمات، سفرهای داخلی و خارجی، انتصابات، معاونان، وزارتخانه ها، سازمان ها، ستادها و شوراها و ... مرور کرده است.

مستندسازی اقدامات و کنش‌های رییس جمهور

اداره کل پژوهش و اسناد ریاست جمهوری با هدف مستندسازی اقدامات و کنش‌های رییس جمهور اقدام به تدوین این کتاب در هشت بخش کرده است. این اثر از آن رو حائز اهمیت است که می تواند دولتمردان، پژوهشگران و همه آحاد جامعه را از جزییات وقایع و اقدامات رییس جمهور آگاه سازد و به عنوان یک منبع مرجع مورد استفاده قرار گیرد.

اداره کل پژوهش و اسناد معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در مقدمه کتاب اظهار امیدواری کرده که با مستندسازی این فعالیت ها تاریخ و آیندگان به درستی درباره عملکرد روسای جمهور قضاوت کنند.

این کتاب در شمارگان ۵۰۰ نسخه با قیمت ۱۰۰ هزار تومان منتشر شده است.

روحانی ۳۳ بار به قاره آسیا سفر کرده است

در بخشی از کتاب «رییس جمهور» آمده است: بیشترین میزان سفرهای خارجی حسن روحانی  به کشور آمریکا به دلیل شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بوده است که هر ساله اتفاق افتاده است. رتبه دوم سفرهای خارجی مربوط به ترکیه با فراوانی ۷ سفر بوده است. بعد از آن بیشترین سفرها به ترتیب مربوط به روسیه، جمهوری آذربایجان و قرقیزستان بوده است. روحانی ۳۳ بار به قاره آسیا، ۹ بار به قاره آمریکا و ۱۴ بار به قاره اروپا سفر کرده است.

کتاب «پیام رئیس جمهور» که بخشی از کارنامه دولت تدبیر  وامید است به انتشار متن کامل پیام‌های رئیس جمهور (تبریک، تقدیر، تسلیت، مناسبتی) اختصاص دارد. این پیام‌ها از منظر تاریخ شناسی و سندشناسی دارای ارزش اسنادی هستند. همچنین اندیشه‌ها و دیدگاه‌های رئیس جمهور را در مباحث و موضوعات گوناگون نشان می‌دهند. از محتوای این پیام‌ها می‌توان دریافت که رئیس جمهوری در ادبیات سیاسی خود، چه اولویت‌ها و ارزش‌های فرهنگی و سیاسی خاصی را مورد توجه قرار داده است.

این کتاب ۸۴۲ صفحه دارد و قیمت آن ۱۰۰ هزار تومان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha