۱۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84424813
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش محبوبیت بایدن بر اثر شیوع ویروس کرونا

تهران-ایرنا- نظرسنجی جدید نشان داد همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا در آمریکا، میزان محبوبیت جوبایدن رئیس جمهوری این کشور نسبت به نظرسنجی انجام شده در ماه ژوئن (خرداد)  ۱۰ درصد کاهش یافته و به ۵۲ درصد رسیده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل نوشت: نظرسنجی هاروارد- هریس که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد، محبوبیت بایدن با کسب ۵۲ درصد از نظر آمریکایی ها، همچنان از دیگر روسای جمهوری در این دوره از ریاست جمهوری شان بالاتر است و فقط ۴۳ درصد از پاسخ دهندگان می گویند عملکرد بایدن در کاخ سفید را قبول ندارند. با این وجود این میزان محبوبیت نسبت به نظرسنجی ماه ژوئن ۱۰ درصد کاهش یافته است.

میزان محبوبیت بایدن در نظرسنجی ماه ژوئن ۶۲ درصد بود.

این نظرسنجی همچنین نشان داد محبوبیت کنگره نزد رای دهندگان آمریکایی در وضعیت بهتری قرار ندارد. ۴۳ درصد از رای دهندگان آمریکایی می گویند نحوه عملکرد قانونگذاران کنگره را قبول ندارند که نسبت به نظرسنجی ماه ژوئن ۹ درصد کاهش نشان می دهد. در عین حال میزان عدم مقبولیت کنگره از ۴۶ درصد در ماه ژوئن به ۵۵ درصد در ماه ژوئیه (مرداد) رسید.

این نظرسنجی نشان داد حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا هر یک به میزان ۵۲ درصد در مقابل ۴۸ درصد محبوبیت خود را از دست داده اند.

این کاهش در بحبوحه نگرانی ها درباره افزایش مبتلایان به کووید-۱۹ در هفته های اخیر و شیوع نوع جهش یافته ویروس دلتای کرونا که سرایت بیشتری دارد و بیشترین مبتلایان به کرونا در آمریکا را تشکیل می دهند بروز کرده است.

بر اساس این نظرسنجی، افزایش شیوع ویروس همچنین همه گیری را در اولویت فهرست نگرانی های رای دهندگان قرار داده است. ۳۶ درصد از رای دهندگان می گویند کووید-۱۹ مهم ترین مساله ای است که کشور با آن مواجه است که این نگرانی ۶ درصد نسبت به نظرسنجی  ماه ژوئن افزایش یافته است و اقتصاد در صدر نگرانی هایی آنها است.

بر اساس نظرسنجی هاروارد-هریس درصد پاسخ دهندگانی که می گویند کشور در مسیر درستی حرکت می کند در ماه گذشته به ۴۶ کاهش یافت و در ماه ژوئن با کسب ۵۳ درصد به بالاترین حد رسید.

خوشبینی درباره اقتصاد آمریکا همچنین در بدترین وضعیت قرار داشت و ۴۳ درصد گفتند کشورشان در مسیر درستی حرکت می کند که نسبت به ۴۹ درصد ماه ژوئن کاهش نشان می داد. این در حالی است که ۴۹ درصد از رای دهندگان می گویند اقتصاد کشورشان در مسیر نادرستی قرار دارد. در نظرسنجی ماه ژوئن فقط ۴۲ درصد رای دهندگان این نظر را داشتند.

۵۳ درصد رای دهندگان بر این باورند که اقتصاد آمریکا همچنان قوی است اما ۴۷ درصد اقتصاد کشورشان را ضعیف می دانند.

این نظرسنجی نشان داد هر چند میزان محبوبیت بایدن روند نزولی را در ماه ژوئیه در پیش گرفته ولی همچنان نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهور ی پیشین آمریکا بالاتر است. محبوبیت ترامپ هرگز در نظرسنجی های هاروارد هریس از مرز ۵۰  درصد نگذشت.

نظرسنجی اخیر از بین ۱۷۸۸ نفر از رای دهندگان ثبت نام شده در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئیه (۷-۶ مرداد) با همکاری مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه هاروارد و موسسه نظرسنجی هریس انجام شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha