گازرسانی به نیروگاه‌های برق خراسان رضوی ۲۳ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: افزون بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب گازطبیعی در چهار ماهه ابتدای امسال تحویل نیروگاه‌های تولید برق استان شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

حسن افتخاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی افزایش دما و به تبع آن رشد مصرف برق در بخش خانگی، مصرف گاز در بخش نیروگاهی استان هم به بالاترین سطح خود رسیده است.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی تیرماه و روزهای ابتدایی مردادماه امسال، روزانه بیش از ۲۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در نیروگاه‌های منطقه خراسان مصرف شد که این میزان به تنهایی بیشتر از تولید یک فاز پارس جنوبی و رکوردی بی سابقه در تاریخ مصرف گاز بخش نیروگاهی منطقه خراسان است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، مجموع گاز مصرفی استان در مدت چهار ماهه اول امسال را سه میلیارد و ۸۳۸ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: از این آمار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب در بخش نیروگاهی، یک میلیارد و ۴۰۴ میلیون مترمکعب در بخش خانگی، تجاری و صنایع جزء و ۷۴۱ میلیون مترمکعب هم در صنایع فولاد، سیمان و حمل و نقل استان به مصرف رسید.

افتخاری تاکید کرد: کارکنان واحدهای تابعه شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز در خراسان رضوی در شرکت های بهره برداری نفت و گاز شرق، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، منطقه چهار عملیات انتقال گاز و شرکت گاز استان باوجود همه گیری و شیوع گسترده ویروس کرونا، با مجاهدت، تلاش شبانه روزی و بدون وقفه حتی در ایام قرمز کرونا و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت و پشتیبانی از تولید نام‌گذاری شده است در کنار تامین پایدار گاز طبیعی بخش های خانگی، تولیدی، صنعتی و حمل و نقل (CNG)، در زمینه تامین حداکثری گاز مصرفی نیروگاه های تولید برق منطقه خراسان نیز اقدام کردند.

وی با اشاره به محدودیت منابع خدادادی گاز و این نکته که گاز امانتی از آیندگان نزد ما است، از مصرف کنندگان عمده و شهروندان درخواست کرد با مدیریت درست مصرف، رعایت الگوها و روش های بهینه سازی گاز طبیعی و انرژی، زمینه خدمت رسانی بهتر و مستمر در بخش های مختلف را فراهم آورند.

هم اکنون حدود ۲.۵ میلیون مشترک شهری و روستایی زیر پوشش خدمات گازرسانی خراسان رضوی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha