رژیم صهیونیستی درصدد تصویب یک طرح بزرگ شهرک‌سازی در قدس اشغالی

تهران-ایرنا- وزارت مسکن رژیم صهیونیستی درصدد تصویب یک طرح بزرگ شهرک‌سازی در شمال قدس اشغالی قبل از سفر «نفتالی بنت» نخست وزیر این رژیم به آمریکا است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از عرب ۴۸، این طرح شامل ساخت ۹ هزار واحد مسکونی جدید در شهرک «عطروت» خواهد بود.

بنا به این گزارش، در صورتی که این طرح جدید اسرائیل اجرایی شود، شهرک‌های فلسطینی‌نشین در این منطقه را از هم جدا خواهد کرد.

 این در حالی است که طرح مذکور که در دوره نخست وزیری نتانیاهو متوقف شد، قبلا با مخالفت گسترده آمریکا و اروپایی‌ها همراه شده بود.

اکنون این طرح پس از گذشت یک سال، مجددا در جدول برنامه‌های کمیته نقشه‌کشی و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

تصمیم رژیم صهیونیستی برای تصویب این طرح قبل از سفر نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم به آمریکا برای دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید صورت می‌گیرد.

سفر بنت و دیدارش با بایدن اولین دیدار مستقیم دوطرف بعد از به قدرت رسیدن بنت در ماه ژوئن گذشته است. آنها تاکنون فقط تلفنی یا از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفت وگو کرده اند.

نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنین قرار است بار دیگر در ماه سپتامبر آینده برای شرکت در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند.

تمایل بایدن برای همکاری با کابینه جدید رژیم اسرائیل به ریاست نفتالی بنت بعد از رکود در روابط دو طرف در دوره نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل صورت گرفت.

براساس ارزیابی تحلیلگران منطقه‌ای، نخست وزیر رژیم اسرائیل در دیدار با مقامات آمریکایی علاوه بر موضوع شهرک سازی، پرونده ایران، مذاکرات سازش و موضوع طرح بین المللی برای بازسازی نوار غزه، عادی سازی روابط با رژیم های عرب و در نهایت تلاش برای دریافت کمک های مالی بیشتر از آمریکا و تقویت همکاری نظامی را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha