سیل جنوب سیستان‌ و بلوچستان ۴۴۰ میلیارد تومان خسارت داشت

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی و سیلاب ۲۵ تیر امسال بر اساس جمع‌بندی اولیه در حوزه شهرداری چابهار، بخش برق، آب، جهاد کشاورزی و عشایری جنوب این استان ۴۴۰ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است. 

علیرضا شهرکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همچنین یک‌هزار میلیارد ریال در سیل ۲۵ تیر سالجاری به حوزه راه‌های جنوب سیستان و بلوچستان خسارت وارد شد.

وی ادامه داد: در مجموع سیل جنوب سیستان و بلوچستان ۲ نفر فوتی در چابهار در اثر غرق‌شدگی داشت که اجساد آنان نیز پیدا و شناسایی شدند. 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در سیل ۲۵ تیر راه ارتباطی حدود ۴۰ روستا براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی جنوب استان بسته شده بود که همگی با همکاری دستگاه‌های اجرایی در کمترین زمان ممکن بازگشایی شدند.

وی تصریح کرد: بارانی که روزهای گذشته در جنوب سیستان و بلوچستان آمد فصلی، لحظه‌ای و رگباری بود که حجم آن بین ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر برآورد شده بود.

به گزارش ایرنا سیل ۲۵ تیر امسال در جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه در کنار بارندگی تندباد هم وجود داشت در ساعات اولیه قطع ارتباطات بویژه در خطوط برق و خسارت در بخش کشاورزی به وجود آمد.

همچنین در پی این بارش‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان ۳۰ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ذخیره‌ای شد و حجم این سدها به ۶۰ درصد رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha