سیل و آبگرفتگی در ۹ روستای استان زنجان آسیب و خسارت مالی به‌بار آورد

زنجان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: سیل در ۲ روز گذشته (۱۰ و ۱۱ مرداد) به برخی منازل مسکونی، دامداری، باغات، مزارع و محصولات کشاورزی، راه های ارتباطی و تاسیسات آب و فاضلاب ۹ روستای این استان آسیب و خسارت زد.

صفی الله کرامتی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این روستاها شامل وننق، اورتا بلاغ، ولیاران و محمود آباد از توابع بخش قره پشتلو شهرستان زنجان، علم کندی، تبریزک، قلعه جوق سیاه منصور از توابع شهرستان ماهنشان و گلابر، ارکوین و قوریه از توابع شهرستان ایجرود، است.

وی با بیان اینکه در یکی از روستاهای این استان نیز به یک باب مرکز پرورش ماهی نیز به خاطر گل آلودگی آب ناشی از بارندگی و وقوع سیل، خسارت هایی وارد شده است، اظهار داشت: آسیب به منازل مسکونی روستایی در حد آبگرفتگی و بیشتر نیز حیاط منازل بوده است.

کرامتی تصریح کرد: میزان برآورد خسارت سیل و آبگرفتگی در این روستاها با محوریت فرمانداری های این شهرستان ها از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال بررسی است.

وی افزود: متاسفانه برخی روستائیان، واحدهای مسکونی و یا محصولات کشاورزی خود را در مسیر سیلاب بنا کرده و کاشته‌اند که هنگام بارندگی و وقوع سیل، آسیب و خسارت به آنها وارد می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha