۴۵۰۰ داوطلب در آزمون‌ نظام مهندسی ساختمان قم شرکت می‌کنند

قم - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: آزمون‌های نظام مهندسی برای ورود به‌حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی‌ساختمان، تعیین صلاحیت معماران تجربی از ۱۳ مردادماه به‌مدت سه روز با شرکت چهار هزار و ۵۳۱ داوطلب در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش دوشنبه ‌شب اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: آزمون‌های یاد شده دارای مجوز از شصت و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا بوده که با رعایت کامل پروتکل بهداشتی ابلاغی مرتبط با انواع آزمون‌ها بهطور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون نظام مهندسی در رشته‌های عمران، معماری، تاسیسات برقی و مکانیکی، شهرسازی،‌ نقشه‌برداری و ترافیک در ۲ نوبت صبح و عصر با حضور چهار هزار و ۵۳۱ داوطلب، همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند از ۱۰ مرداد با مراجعه به‌سایت www.inbr.ir کارت ورود به‌جلسه را دریافت کنند و برای اصلاح مغایرت در روز ۱۲ مرداد همراه با برگ ثبت‌نام تایید شده، پرینت کارت آزمون و تصویر آن به‌آدرس اعلام شده در لینک کارت ورود از ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۶ مراجعه کنند.

وی در مورد صلاحیت‌های خاص آزمون نظام مهندسی نیز گفت: این آزمون برای رشته‌های هفت‌گانه مربوط به‌ساختمان‌ است که در هفت رشته و ۱۳ صلاحیت بوده که در برخی رشته‌ها تا پنج صلاحیت نیز برگزار می‌شود.

صبوری گفت: آزمون ورود به‌حرفه مهندسان جهت گرفتن پروانه اشتغال به‌کار در پایه سه، در رشته های معماری و عمران (اجرا)، تاسیسات مکانیکی و برقی (نظارت و اجرا) صبح ۱۳ مرداد و آزمون‌های معماری و عمران (نظارت)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک در ۱۴ مرداد و همچنین رشته‌های عمران (محاسبات، طرح و اجرای گود، بهسازی ) برق و مکانیک(طراحی) و معماری (طراحی) صبح و عصر  ۱۵مردادماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون ورود به‌حرفه کاردان‌های فنی ساختمان پایه در رشته‌های معماری، عمران، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، شهرسازی و نقشه برداری نیز صبح ۱۴ مردادماه برگزار خواهد شد.

صبوری بیان داشت: آزمون ورود به‌حرفه مهندسان پایه سه در رشته های شش گانه طراحی و اجرای گود، پی و سازه، معماری، ارزیابی طرح و اجرای بهسازی، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی (طراحی) و عمران (محاسبات) نیز در روز جمعه از ساعت هشت صبح برگزار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در پایان تاکید کرد: با توجه به‌شرایط شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای شرکت در این آزمون الزامی است.

آزمون ورود به‌حرفه مهندسی یک آزمون جزوه باز است که معمولا هر سال در ۲ نوبت برگزار می‌شود.

این آزمون محدودیت و حدنصابی برای تعداد یا نمره قبولی ندارد و شرط قبولی آن کسب ۵۰ درصد نمره است که سوال‌ها به‌صورت تستی بوده و نمره منفی نیز دارد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha