آیین تحلیف اعضای منتخب شورای کلانشهر اراک هفته جاری برگزار می‌شود

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: آیین تحلیف اعضای منتخب شورای ششم این کلانشهر پنجشنبه هفته جاری در اراک برگزار می‌شود.

دکتر " حسین بختیاری" عصر دوشنبه در نشست صحن رسمی شورای پنجم اسلامی شهر اراک افزود: شورا پنجم پروژه‌های مختلفی را به سرانجام رساند.
وی تاکید کرد: برخی طرح‌های عمرانی نیمه تمام با مطالعه و برنامه در شورای پنجم اسلامی شهر اراک کلید خورد و  در حال اجرا است و امید است شورای ششم این پروژه‌ها را در اسرع وقت تکمیل کند.
فرماندار شهرستان اراک تصریح کرد: میزان درآمد شهرداری کلانشهر اراک نیز نسبت به دوره های پیشین مدیریت شهری قابل توجه تر بود.
 بختیاری ادامه داد: شورای پنجم اسلامی شهر اراک به مباحث اجتماعی، فرهنگی، علمی، بهداشت و درمان و همچنین مصوبات هیات انطباق توجه داشت.
وی خاطر نشان کرد: چندروز گذشته صحت انتخابات شورای ششم اسلامی شهر اراک نیز تایید شد.
رئیس شورای اسلامی شهر اراک نیز بیان داشت: در عمر چهار ساله شورای پنجم یک هزار و ۳۶۲ مصوبه داشتیم  که ۸۱ درصد مصوبات عملیاتی شد.
" مرتضی سورانه" افزود: کلانشهر اراک در این بازه زمانی از پردرآمدترین مناطق کشور مطرح شد و با توجه به اینکه اراک پایتخت صنعتی کشور است امید است مدیریت شهری و شوراهای آتی اسلامی شهر بتوانند گام های موثرتری در راستای رفع مشکلات شهری و تامین نیازهای مردم بردارند.

عضو دیگر شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت:  ۳۵ هزار میلیارد ریال بودجه در این شورا تصویب شد که اعتبار حقوق های پرداختی، طرح‌های افتتاحی و همچنین نیمه تمام مشخص است که انتظار می رود شورای ششم، از این منابع مالی بهره گیری بهینه داشته باشد.
" علیرضا مرادی " تاکید کرد: امور پیش‌بینی شده شهر باید برنامه محور باشد و مناطق محروم و فراموش شده شهر نیز مورد توجه قرار گیرد.
حامد آجرلو دیگر عضو شورای شهر اراک نیز بیان کرد: پیگیری بازگشایی معبر سیدالشهدا، معبر چهارده معصوم در خیابان جهانگیری، همچنین تملک و رفع  مشکلات پروژه فردین پور، تصمیم گیری در خصوص طرح مجتمع آفتاب پس از ۱۵ سال وقفه در ساخت، تصمیم‌گیری در خصوص اولویت‌های سرمایه گذاری، اختصاص زمین برای ایجاد پایگاه‌های اورژانس، بررسی و تنظیم سند توسعه گردشگری شهر اراک از اقدامات کمیسیون املاک و سرمایه گذاری شورای شهر در دوره پنجم بوده است.
 علی جعفر محصولی دیگر عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: این شورا با وجود اختلاف سلایق تمام تلاش خود را در راستای ارائه خدمات مناسب به مردم و رفع موانع و مشکلات شهری به‌کار گرفت.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر اراک  اساس پیشرفت جامعه را  حرکت بر پایه برنامه ریزی عنوان کرد و گفت: این مهم تاکنون در جامعه آنگونه که باید نهادینه نشده است و مدیریت شهری اراک نیز از این قاعده مستثنی نبود.
" محمد حسین فدایی" تاکید کرد: شورای پنجم در آغاز فعالیت خود، تکمیل طرح‌های نیمه تمام را به سرانجام رساند  و آغاز عملیات اجرایی طرحهای عمرانی دیگر را در دستور کار ویژه قرار داد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای پنجم اسلامی شهر اراک بیان کرد: برنامه ریزی در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل، خرید ماشین زباله سوز بیمارستانی، واگذاری ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده، پیگیری حقوق، دستمزد، بیمه و سنوات پرسنل شهرداری، ساماندهی ارجاع کار به کارشناسان، راه اندازی واحد سرمایه گذاری در شهرداری، پروژه قطار شهری، اجرای پارک بانوان، رفع تصرف از اراضی حاشیه رودخانه، توسعه شهر الکترونیک، لغو طرح ۵۸ متری در این دوره انجام شده است.
فدایی اظهار داشت: انتظار می‌رود شورای ششم اسلامی شهر اراک تعامل و همدلی، تعریف زیرساخت ها، تهیه و تنظیم بودجه با اولویت محله محوری، ادامه مسیر براساس چشم اندازه ۲۰ ساله را مدنظر قرار دهد.

طوفان محمدی دیگر عضو شورای اسلامی شهر اراک عنوان کرد: ایجاد ۲۷ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، اجرای پیاده راه در مرکز شهر، ایجاد ترانشه مناسب در محل دفن پسماند شهر اراک و ساماندهی پناهگاه حیات وحش و وضعیت پسماندهای عفونی، ایجاد پارک محله ای، هرس بنیادین و استفاده از گونه های کم آب بر و حذف چمن کاری، احیای قنوات شهر، اختصاص بودجه‌ای برای مرمت بازار تاریخی اراک، پیگیری جهت احیای باغات سنجان در کمیسیون خدمات شهری شورای پنجم شهر بررسی و انجام شده است.
دبیر کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر اراک نیز بیان کرد: در ابتدا شهرداری و شورا را با پنج هزار میلیارد ریال بدهی تحویل گرفتیم که اکنون در پایان عمر شورای پنجم تمامی بدهی‌ها تسویه و پرداخت شده است.
" پیمان رشیدی" تاکید کرد: شورای پنجم تمامی طرح‌های نیمه تمام عمرانی را به سرانجام رساند و قرارداد پنج طرح بزرگ دیگر را با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد و ریل گذاری مناسبی برای شورای ششم ایجاد کرد.
سخنگوی شورای پنجم اسلامی شهر اراک گفت: ‌امید است شورای ششم نیز از شورای پنجم بهتر عمل کند.
"سعید نادری" افزود: این دوره شورا در حوزه تحقق بودجه عملکرد مناسبی به ثبت رساند و در کشور با تحقق بودجه ۱۲۰ درصدی رتبه سوم را کسب کرد.
وی بیانکرد: ملاک عمل شهرداری‌ها و شوراها، تحقق بودجه و درآمدزایی است که امید است شورای ششم در این راستا اقدامات موثری انجام دهد و این روند استمرار داشته باشد.
 
نائب رییس شورای کلانشهر اراک نیز بیان کرد: ابتدای فعالیت شورای پنجم حجم عقب ماندگی‌ها در اراک به حدی بود که پالایش آن در یک مقطع چهار ساله امکان پذیر نبود اما با وجود همه ناملایمات، ریل گذاری مناسبی برای آینده شهر اراک صورت گرفته است.
فرزانه رحمتی تاکید کرد: شورای پنجم تمام طرح‌های نیمه تمام و بر زمین مانده از گذشته را تعیین تکلیف کرد و پس از مدت‌ها مشکلات حقوقی و بروکراسی نفس گیر حاکم بر اراضی دره گردو رفع و اکنون این اراضی آماده است تا شهرداری اراک بدون هیچ گونه مانع قانونی برای ایجاد فضای تفرجگاهی اقدام به سرمایه گذاری کند.
ایرج رضائی دیگر عضو شورای کلانشهر اراک نیز اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر، تریبون مردم هستند که به طور حتم می توان اذعان داشت که اعضای شورای پنجم اسلامی شهر اراک و لحظه ای از این تریبون برای گرفتن حق مردم کوتاهی نکردند.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر اراک عنوان کرد: جایگاه قانونی و مدنی شوراها آنگونه که باید در جامعه نهادینه نشدند و  علیرغم اینکه مسئولان جایگاه شورا را بالا می دانند، اما در عمل اینگونه نیست که می‌طلبد در این خصوص در قانون تجدیدنظر شود.
" کاوه فلک افلاکی تاکید کرد:  انتخاب شهردار از سوی اعضای شورای اسلامی شهرها به عنوان یک افت است چرا که شوراهای شهر باید نقش نظارتی خود را ایفا کنند.
وی بیان داشت: وجود قراردادهای مختلف در مجموعه مدیریت شهری، امنیت شغلی پرسنل شهرداری را مختل کرده است که نیاز است در این راستا تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha