۲۲ هزار و ۲۴۵ نفر از فعالان مشاغل خانگی تسهیلات کرونایی دریافت کردند

تهران- ایرنا- رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان سال گذشته ۲۲ هزار و ۲۴۵ نفر از فعالان مشاغل خانگی تسهیلات کرونایی دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، مهناز امامدادی عصر امروز (دوشنبه یازدهم مردادماه) در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اظهار داشت:  تسهیلات پرداختی به این افراد حدود یک هزار و ۷۵ میلیارد ریال بود.

وی افزود: همچنین با همکاری دفتر عمران سازمان ملل متحد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی شناسایی و حمایت از یک هزار و ۷۰۰ کسب و کار آسیب دیده از کرونا در استان تهران و شهرستان ملارد صورت گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: بر اساس بند یک ماده ۱۳ دستورالعمل ایین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری تا سقف ۱۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی به مشاغل خرد و خانگی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس از محل تسهیلات فوق تا پایان سال گذشته ۲۶ هزار و ۲۰۴ نفر ار متقاضیان مشاغل خانگی موفق به دریافت ۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال شدند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از سال ۹۰ تا ۹۹ حدود سه میلیون نفر متقاضی ثبت نام مشاغل خانگی بودند گفت: از این تعداد یک میلیون ۶۵۰ هزار نفر موفق به دریافت مجوز شدند.

وی ابراز داشت: همچنین از میان افرادی که مجوز داشتند ۷۷۲ هزاز نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند و برای ۸۵۲ هزار نفر شغل ایجاد کردند.

امامدادی گفت: بیشترین مجوزها اختصاص به زنان داشت که از این تعداد ۵۲ درصد در رده سنی بین ۲۰ تا ۴۰ سال بودند و ۴۳ درصد در رده سنی بین ۴۰ تا ۶۰ سال بودند.

وی با تاکید بر اینکه به سمت صدور مجوزهای الکترونیکی حرکت کرده ایم گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شفافیت و تسهیل گری در فرایند صدور مجوز و تسریع در انجام کار، کاهش زمان و هزینه تامین رضایت و کرامت مردم اقدام به صدور مجوزهای مشاغل خانگی کرده ایم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این طرح از سال ۹۸ در چهار استان صورت آزمایشی انجام و از سال ۹۹ در سراسر کشور تسریع شد و اکنون تمام مجوزها به صورت الکترونیکی و ۲ روزه صادر می شود ضمن اینکه مدت اعتبار مجوزهای خانگی را از یک سال به پنج سال در بسیاری از مشاغل افزایش دادیم.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha