فهرست خبرنگاران سمنان جهت واکسیناسیون به دانشگاه علوم پزشکی اعلام شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: فهرست کامل اسامی خبرنگاران استان جهت دریافت واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و شاهرود ارسال شد.

فرشید فلاح شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سایتی برای ثبت نام واکسیناسیون خبرنگاران تعیین کرد و مدیران رسانه‌ها موظف به ثبت نام نیروهای کاری خود در این سامانه شدند.

وی با بیان اینکه ۲۴ هزار خبرنگار کشور در این سامانه ثبت نام شدند افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست تا خبرنگاران استان را تفکیک و اعلام‌کند اما این کار به دلیل حجم بالای اسامی امکان نداشت و قطعا تعدادی از خبرنگاران در این فهرست نیستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای اعلام کرد با عنایت به آغار واکسیناسیون خبرنگاران، هرچه سریعتر نسبت به تعامل با دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای تعیین محل و زمان واکسیناسیون خبرنگاران فقط بر اساس ارائه کارت ملی اقدام شود.

فلاح گفت: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در نامه‌ خود آورده است: "بر اساس برخی اخبار مبنی بر تهیه لیست جداگانه و ارائه به دانشگاه علوم پزشکی، تبعات این کار با این معاونت نیست" یعنی بر اساس این نامه، این اداره کل اجازه تهیه فهرست جدا و ارائه به علوم پزشکی را ندارد.

فلاح گفت: طی نامه‌ای از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به علوم پزشکی استان سمنان اعلام شد که فایل وزارت فرهنگ و ارشاد حاوی نام خبرنگاران به صورت خودکار در سامانه سیب قرار می‌گیرد و نیازی به تفکیک استانی نیست و تنها کسانی ک جا ماندند می‌توانند در فهرست جداگانه قرار بگیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: گروه پنج نفره فهرست خبرنگاران جامانده از سایت وزارتخانه را تهیه کردند و به علوم پزشکی فرستادند اما  اولویت با فهرست وزارتخانه است.

خبرنگاران جزو اولویت سوم در فهرست گروه‌های واکسیناسیون کرونا در کشور قرار دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha