فرماندار: استفاده از ماسک در دلیجان کمتر از ۵۰ درصد است

خمین - ایرنا - فرماندار دلیجان گفت: ️استفاده از ماسک در سطح شهرستان نسبت به گذشته کمتر از ۵۰ درصد است و در صورت تداوم این وضعیت آمار ناقلان و مبتلایان در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی فرمانداری دلیجان، " وحید براتی زاده" افزود: همان‌گونه که قبلا اطلاع رسانی شده بود آمار ابتلای به بیماری کووید ۱۹ به‌ شدت در استان مرکزی و شهرستان دلیجان افزایش یافته است.
وی بیان کرد: ️سویه جدید ویروس کرونا متفاوت از سویه های قبلی است و جمعیت جوان و حتی کودکان را درگیر می کند و سرعت انتقال و شیوع آن به‌ شدت سریعتر از قبل است.
فرماندار دلیجان اظهار داشت: امکانات موجود در تنها بیمارستان شهرستان و بیمارستان های استان و شهرستان های همجوار امکان پذیرش و بستری حجم بسیاری از بیماران جدید را ندارد.
براتی زاده با اشاره به اینکه کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت شهرستان ۲ دوز واکسینه کرونا را دریافت کردند، گفت: احتمال افزایش چشمگیر شیوع سویه جدید این بیماری کاملا جدی است.
وی ادامه داد: تا اطلاع ثانوی فعالیت پارک ها و مراکز جمعیتی به ویژه مسقف مانند تالارها، رستوران ها، آرامستان ها و باشگاه‌های ورزشی ممنوع است.
رییس ستاد مقابله با کرونا دلیجان گفت: آیین‌های سوگواری در منازل و آرامستان و تشییع جنازه در معابر شهر و روستا ممنوع است و مراسم تدفین تا سقف ۲۰ نفر همراهان وابسته درجه یک در آرامستان ها با رعایت فاصله گذاری فیزیکی دقیق(۱٫۵تا دو متر) مجاز است.
براتی زاده تاکید کرد: شهروندان از حضور در منازل صاحبان عزا خودداری کنند.
وی تصریح کرد: برگزاری جشن در تالار، باغ و منزل ممنوع است و عقد زوجین جوان فقط در دفاتر ثبت ازدواج و با حضور کمتر از ۱۰ نفر همراه مجاز است.
فرماندار دلیجان تاکید کرد: با متخلفان این محدودیت‌ها به دلیل تهدید سلامتی جامعه برخورد قانونی خواهد شد.
براتی زاده گفت: از مردم شریف شهرستان دلیجان در خواست می‌شود از حضور بدون ماسک در معابر عمومی و مراکز پر ازدحام خودداری کنند.
وی، دورهمی‌های خانوادگی را از عوامل اصلی انتقال ویروس کرونا بیان کرد و افزود: شهروندان از حضور در دورهمی ها پرهیز کنند و در صورت بروز نشانه‌های بیماری و تایید آن تا چند روز در خانه قرنطینه بمانند و از معاشرت و تبادلات اجتماعی با دیگران خودداری نمایند.
دلیجان در نوار جنوبی استان مرکزی است و این شهرستان صنعتی ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha