۱۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۵۹
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 84424356
۲ نفر

برچسب‌ها

جاری شدن سیلاب در آوج موجب بروز خسارت و مفقودی یک نفر شد

قزوین – ایرنا – فرماندار آوج گفت: بارش شدید باران در شهرستان و جاری شدن سیلاب موجب بروز خسارت، آبگرفتگی چند شهر و روستا و مفقود شدن یک نفر شد.

نصرت الله علیرضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ امروز به فاصله نیم ساعت ۳۶.۶ میلی متر بارندگی را در شهرستان داشتیم درحالیکه مجموعه میزان بارش شهرستان در فصل بهار ۳۵ میلی متر بوده است.

وی گفت: حجم زیاد بارش موجب وقوع سیلاب شدید در شهرستان شد و نقطه شهری آوج و سه روستای شهیدآباد، چوبینه و پروان و روستاهای یمق، چاه برف و روستای مصرآباد در بخش آبگرم دچار آبگرفتگی شدند که آبها از منازل مردم تخلیه گردید.

علیرضایی افزود: جاری شدن سیلاب شدید، چهار ماشین را با خود برد و متاسفانه یک نفر اعلام مفقودی شده است و تمام اعضا و عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان در صحنه حضور دارند.

فرماندار آوج اضافه کرد:همچینن ریزش راه را بر اثر سیلاب صورت گرفته است که با حضور عوامل امدادی و راهداری تمام مسیرها بازگشایی شدند و در روستای شهیدآباد چند نقطه دچار شکستگی لوله گاز و تیر برق شده است و نیروها در حال وصل برق منطقه هستند.

 وی اضافه کرد: با ستاد مدیریت بحران استان و استاندار قزوین تماس برقرار شد و گزارش وقوع سیلاب و خسارات وارده تشریح گردید و قرار شد اکیپی از استان برای ردیابی فرد مفقود شده به شهرستان اعزام شوند و امیدواریم این مفقودی صحت نداشته باشد.

علیرضایی افزود: الان هوای شهرستان صاف و بدون بارندگی بوده و حجم آب رودخانه درحال فروکش است.

شهرستان آوج در ۱۲۰ کیلومتری قزوین واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha