زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی جدید تولید نشود

تهران- ایرنا- وزیر نفت با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی همچنان باز است و در دولت سیزدهم پیگیری می‌شود، گفت: ما تلاش کردیم تا در این دوره بابک زنجانی جدیدی تولید نشود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «بیژن نامدار زنگنه» امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران تاکید کرد: در سپتامبر (شهریور- مهر) رای نخست کرسنت صادر خواهد شد.

وی که در حاشیه رونمایی از سامانه «سدف» (سامانه الکترونیکی درخواست فرآورده‌های نفتی) سخن می‌گفت: بیان‌داشت: سامانه‌ای با همکاری همه دستگاه‌های مرتبط برای درخواست همه فراورده‌های نفتی طراحی شده و امروز به‌طور رسمی افتتاح شد.

زنگنه ادامه‌داد: با راه اندازی آن، افرادی که درخواست فراورده دارند در این سامانه به صورت سیستمی بررسی می‌شود و اگر تایید شد سوخت به آنان تعلق می‌گیرد.

وزیر نفت با بیان اینکه روزانه ۲۰۰ میلیون لیتر فراورده نفتی مایع در کشور توزیع می‌شود، خاطرنشان‌کرد: این سامانه جزو پیشرفته‌ترین سامانه‌های کنترلی قاچاق در کشور است که شامل گاز مایع، نفت گاز، نفت سفید و غیره است.

وی اضافه‌کرد: گازرسانی گسترده مصرف سوخت مایع را کم کرده و با این سامانه جلوی قاچاق گرفته شده و به جای آن فراورده ها از مسیر  رسمی صادر می‌شود.

زنگنه بیان‌داشت: امسال تولید گاز به میزان ۵۰ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

وی گفت: با سامانه سدف می‌توان از مازاد عرضه گاز مایع جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha