خودروهای حامل چوب تاغ در سبزوار توقیف شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره سه دستگاه خودرو حامل چوب تاغ غیرمجاز که از تاغزارهای این شهرستان جمع‌آوری شده بود، توقیف شد.

عباسعلی کیانی فرد عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی گشتزنی و مراقبت در تاغزارهای منطقه حارث آباد از توابع بخش مرکزی سبزوار، سه دستگاه خودرو حامل مقطوعات چوب‌ قاچاق از قاچاقچیان چوب کشف و متخلفان با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

وی تصریح کرد: در این عملیات‌ها که با همکاری نیروی انتظامی و ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی صورت گرفت چوب و قطعات بیش از  ۶۰ اصله تاغ کشف و ضبط شد.

کیانی فرد گفت: سودجویان به دلیل دوام آتش و گران بودن زغال چوب تاغ نسبت به قطع درختان در تاغزارها اقدام کرده و این امر عامل اصلی تخریب جنگل‌های دست کاشت این شهرستان است.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ، حراست و توسعه تاغزارهای شهرستان سبزوار برای جلوگیری از هجوم شن های روان گفت: وسعت جنگل‌های دست‌کاشت نقش مهمی را در تثبیت خاک، تلطیف هوا و پوشش گیاهی مناسب برای مراتع دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: این شهرستان با ۷۲۰ هزار هکتار مساحت، دارای ۱۱۹ هزار هکتار کانون بحران فرسایش بادی دارد که همواره در معرض توفان های ماسه ای قرار دارد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha