رئیس‌جمهوری منتخب به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هیئات مذهبی مخاطب اصلی مقام معظم رهبری پیرامون حفظ انقلاب اسلامی هستند، گفت: بنده رئیس‌جمهوری منتخب را متواضع و دارای اهتمام‌ در پذیرش این مسئولیت یافتم؛ ایشان نسبت به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی روز دوشنبه در دومین نشست هم‌اندیشی ستایشگران اهل‌بیت (ع) که در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش برگزار شد، اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه در سراسر کشور پراکندگی جغرافیایی قابل اعتنایی دارند؛ طی سال‌های اخیر استقبال قابل توجه هیئات امنا از هیئات مذهبی و همچنین حضور خوب این هیئات در بقاع متبرکه را مشاهده کرده‌ایم.

وی با تاکید بر برگزاری مراسم هیئات مذهبی در محرم سال جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: با تسریع در امر واکسیناسیون و ریشه‌کن شدن ویروس منحوس کرونا، شور حسینی را مثل سابق به مجالس اهل‌بیت (ع) برگردانیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خطاب به مداحین و ذاکرین اهل‌بیت (ع) گفت: زیبایی هنری شما خیلی موثر است؛ شما باید به وظیفه شرعی و ولایی خود عمل کنید.

خاموشی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حسینی‌الحدوث و حسینی‌البقا است، تاکید کرد: دشمن هیئات را برای حملات و هجمه‌های خود مورد هدف قرار داده است؛ وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران اهل‌بیت (ع) است و دشمن برای جریان اهل‌بیت (ع) نقشه‌های شومی در سر دارد.

وی با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی ما در سال‌های اخیر نشان دادند که از رشد و بالندگی و عقلانیت خوبی برخوردارند، تصریح کرد: دشمن از جنگ سخت در حال عقب‌نشینی است و به سراغ جریان کاهش معنویت از جامعه و جدایی انقلاب از ماهیت حسینی خود رفته است؛ گوش‌به زنگ‌ترین جبهه مذهبی نسبت به انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی، هیئات مذهبی هستند؛ هیئات مذهبی مخاطب اصلی مقام معظم رهبری پیرامون حفظ انقلاب اسلامی هستند.

رئیس سازمان اوقاف گفت: نظام تشریع در بحث تعقل دینی، حجت ظاهری و باطنی دارد؛ باید به امر ولی فقیه عمل کنیم و تخطی از آن خلاف شرع است؛ با تبعیت از ولی فقیه بلاشک توفیق یار ما خواهد بود.

خاموشی تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه بدون هیچ چشم‌داشتی براساس نیات واقفین به هیئات مذهبی کمک می‌کند و این کمک کردن را وظیفه خودمان می‌دانیم.

وی با اشاره به وجود محدودیت در برگزاری هیئات مذهبی در ایام شیوع ویروس کرونا، افزود: اگر محدودیت هست، چهارپایه‌خوانی که از بین نرفته است و درصدد احیای این نوع عزاداری قدم بردارید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: هیئت‌ها باید بقاع متبرکه را خانه‌های خود بدانند؛ منتهی هر چیزی باید قاعده‌مند و ضابطه‌مند شود؛ به هیئات مذهبی می‌گویم که بقاع متبرکه و امامزاده‌ها را مهد خودتان بدانید؛ از همه هیئات مذهبی دعوت می‌کنم تا به امامزادگان بیایند؛ همه موقوفات انتفاعی با نیت حضرت ابا عبدالله (ع) را تقدیم می‌کنیم و این مسیر را طی خواهیم کرد.

خاموشی با اشاره به ملاقات اخیرا خود با رئیس‌جمهوری منتخب مردم تصریح کرد: ایشان را متواضع و دارای اهتمام‌ در پذیرش این مسئولیت یافتم؛ ایشان نسبت به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد؛ باید این را بدانیم که یک هیئتی آمده و رئیس‌جمهور شده و باید کمکش کنیم و هیئات مذهبی باید جامعه مذهبی و مردم را تشویق کنند تا به دولت فعلی کمک کنند.

وی با مهم خواندن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های دانش‌بنیان زیادی در کشور انجام می‌شود که سازمان اوقاف نیز از آنها حمایت می‌کند؛ دانش‌بنیان‌ها فرزندان انقلاب اسلامی هستند و آبادانی کشور فقط با دستان خودمان امکان‌پذیر است.

در این نشست، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مداحان و ذاکران اهل‌بیت (ع) پیرامون نحوه برگزاری جلسات هیئات مذهبی در محرم ۱۴۰۰ به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha