۱۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84424109
۰ نفر

برچسب‌ها

بازی رومانی در زمین اتهام زنی اسرائیل علیه ایران

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه رومانی در همراهی با انگلیس و آمریکا، وارد زمین بازی اتهام زنی رژیم صهیونیستی علیه ایران در ماجرای حمله به کشتی نفتکش مرسر استریت در دریای عمان شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، وزارت امور خارجه رومانی در بیانیه ای رسمی با اشاره کشته شدن یک شهروند رومانیایی و یک شهروند انگلیسی در حادثه کشتی مرسر استریت، نوشت که بخارست حمله پهپادی به این کشتی را محکوم می کند.
دراین بیانیه همچنین آمده است که در ارتباط با حادثه یاد شده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست به وزارت امورخارجه رومانی احضار شده است.

دقایقی پیش تارنمای انلگیسی بی بی سی نیز اعلام کرد که وزارت امور خارجه انگلیس سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با ماجرای این کشتی احضار کرده است.

انگلیس و آمریکا در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی در ماجرای این کشتی، بیانیه های ضدایرانی صادر کردند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات بی پایه و اساس وزیر امور خارجه بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران که با همان سیاق از سوی وزیر خارجه آمریکا نیز تکرار شده و حاوی مطالبی متناقض، اتهامات واهی و تحریک آمیز می باشد را مایه تاسف عمیق دانست و قویا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: این بیانیه‌های هماهنگ شده بخودی خود حاوی فرازهایی متناقض است، بگونه‌ای که ابتدا بدون ارائه هرگونه سند و مدرک به جمهوری اسلامی ایران اتهام می زند و متعاقبا از "احتمال" آن سخن می گوید! 


خطیب زاده، جمهوری اسلامی ایران را مدافع و حامی تردد امن و بی ضرر کشتی‌ها در خلیج فارس و آبهای بین‌المللی دانست که بیشترین مرز آبی را در خلیج فارس داشته‌ و همواره نیز آماده همکاری در زمینه تامین امنیت دریانوردی در آن با کشورهای منطقه است و حضور و مداخلات نیروهای فرامنطقه ای در آبهای خلیج فارس و کشورهای حاشیه آن را مخل ثبات و امنیت منطقه می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه تاکید کرد:جای تاسف است در حالیکه این کشورها نسبت به تعرض و خرابکاری های تروریستی در قبال کشتی های تجاری ایران در دریای سرخ و آبهای بین‌المللی سکوت حمایت ‌آمیزی داشته‌اند، در یک سوگیری آشکار سیاسی اتهامات واهی را متوجه جمهوری اسلامی ایران‌ می‌نمایند،  در صورتیکه چنانچه این کشورها سندی برای اثبات ادعاهای واهی خود دارند می‌بایست ارائه نمایند.

خطیب زاده در پایان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه‌ای تردید نداشته و هر گونه ماجراجویی احتمالی را بی درنگ و با قوت و جدیت پاسخ خواهد داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha