گرایی، فینال وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک را از دست داد
گرایی پس از شکست مقابل حریف مجاری در المپیک توکیو

شیراز-ایرنا- محمدعلی گرایی در مرحله نیمه نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم پیکارهای کشتی فرنگی المپیک توکیو مقابل حریف نامدار مجارستانی شکست خود و از صعود به فینال بازماند.

به گزارش ایرنا، گرایی دراین پیکار با وجود شایستگی هایی که داشت در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر پنج مغلوب تاماس لورینچ مجارستانی دارنده مدال نقره المپیک لندن و قهرمان جهان شد و به دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز رفت.

گرایی در وقت نخست یک امتیاز از روی اخطار کسب کرد تا حریفش به خاک برود، اما  نتوانست سالتو بارانداز همیشگی را به اجرا بگذارد.

در وقت دوم نیز این بار نوبت حریف مجاری رسید تا با امتیاز اخطار، نتیجه را یک بر یک مساوی کند و گرایی به خاک بنشیند.

اشتباه گرایی در خاک

گرایی درخاک با یک اشتباه بزرگ همچون پیکار دوم خود که برابر کشتی گیر کروات  انجام داد، سعی کرد از خاک حریف مجاری  بلند شود که اسیر ۲ بارانداز تاماس لورینچ شد تا  او به امتیاز پنج برسد و در ادامه هم اعتراض مربیان تیم ملی هم حاصلی در بر نداشت تا جمع امتیازهای لورینچ به ۶ برسد .

در ادامه این پیکار سخت،گرایی با کوشش فراوان توانست در خاک از حریف ۲ امتیاز بگیرد وبه دلیل گرفتن پای کاپیتان تیم ملی توسط حریف مجاری، داوران  ۲ امتیاز دیگر به گرایی دادند تا جمع امتیازات او  به پنج برسد و امیدوار به جبران باشد  .

یورش برای اجرای فن سنجاب پرنده 

این کشتی گیرشایسته شیرازی در ثانیه‌های پایانی تلاش زیادی برای جبران امتیازعقب افتاده انجام داد و یکبار هم برای اجرای فن سنجاب پرنده به حریفش یورش برد اما با هوشیاری کشتی گیر مجاری  ره به جایی نبرد و سرانجام این مبارزه سخت و نفس گیر با نتیجه ۶ بر پنج به سود لورینچ مجاری پایان یافت تا او به فینال برود و گرایی هم برای کسب مدال برنز به دیدار رده بندی بسنده کرد .

دیدار فینال و رده بندی وزن ۷۷ کیلو گرم عصر دوشنبه دوازدهم مرداد ماه برگز ر می شود .

گرایی در دیدار  رده بندی باید به مصاف شوهی یابیکو از ژاپن برای کسب مدال برنز برود.

رقابت های کشتی فرنگی المپیک از دهم مرداد ماه آغاز شد و تا سیزدهم همین ماه با تعیین نفرات برتر ادامه دارد.

محمدرضا گرایی برادر کوچک محمدعلی نیز در وزن ۶۷ کیلوگرم امروز دوشنبه یازدهم مرداد به روی تشک خواهد رفت.

تیم ملی ایران با پنج کشتی گیر به نام های علیرضا نجاتی، امین میرزازاده ، محمدهادی ساروی ، محمدرضا و محمد علی گرایی به مربیگری محمد بنا در این رقابت ها شرکت کرده است.

مسابقات المپیک ۲۰۲۱ توکیو با یک سال تاخیر به دلیل شیوع کرونا در جهان ، از ۲۳ جولای ۲۰۲۱ برابر با یکم مرداد سال ۱۴۰۰ آغاز شد و تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha