بیش از ۴۱ هزار تست کرونا در گچساران انجام شد

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: ۴۱ هزار و ۷۲۶ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده است.

علیرضا اتابک روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در گچساران افزود: تاکنون بیش از ۱۲هزارو ۱۶۵ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند. 

وی تصریح کرد: هم اکنون ۶۷۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان در قرنطینه خانگی هستند.

اتابک  اظهار داشت: ۱۴۷ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند که شاخص فوتی های ناشی از کرونا در گچساران بیش از  ۱.۲درصد است.

وی ابراز کرد: هم اکنون گچساران در وضعیت قرمز قرار دارد و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا را در خصوص اصناف این شهرستان در دستور کار داریم.

فرماندار گچساران افزود:  ۱۰۷ مورد بیمار مشکوک به کرونا هم اکنون در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.  

اتابک ابراز کرد: تاکنون ۱۱ هزارو ۳۳۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان بهبود یافتند.

وی ادامه داد: یکهزارو ۷۶۴ نفر در مرداد امسال تست کرونا داده اند که از این تعداد ۷۵۰ نفر مثبت می باشد.

اتابک گفت: در صورتی که باشگاه های ورزشی این شهرستان مصوبات ستاد کرونا را رعایت نکنند طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ورودی بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان ها این شهرستان باید کمتر شود گفت: در زمینه مقابله با ویروس کرونا مردم باید حساسیت های لازم را مورد توجه قراردهند چراقدرت سرایت این بیماری با ویروس های قبلی بیشتر است.

اتابک تصریح کرد: بیشتر مردم بر این باور هستند که افرادی که واکسن کرونا زده اند به بیماری کرونا مبتلا نخواهند شد در حالی که بر خلاف واقع است.

فرماندار گچساراران هم اکنون وضعیت گچساران در زمینه ویروس کرونا بسیار خطرناک می باشد و به همین دلیل باید از تمام امکانات اداری شهرستان برای مبارزه با این بیماری استفاده شود.

وی اظهار داشت: در صورتی که دستگاه های اجرایی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

اتابک گفت: برای حفظ سلامت مردم با کسی تعارف نداریم  و بازرسی از همه صنوف، سالن های ورزشی و  تالارها از امروز آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه آرامستان شهر دوگنبدان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود افزود: مکان های ورزشی کانون بیماری کرونا می باشند و به همین دلیل متولیان امر در این زمینه باید همکاری لازم را با ستاد مقابله با کرونای این شهرستان داشته باشند.

اتابک ابراز کرد: طرح دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی،بازدید از بازار و ادارات برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی واستفاده از ماسک از مهمترین اقدام های در حال انجام برای کنترل انتشار بیماری ویروس کرونا در این شهرستان است.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha