حزب خدمتگزاران انقلاب اسلامی و مجمع اصولگرایان قم تاسیس شد

تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: این کمیسیون با درخواست تاسیس حزب خدمتگزاران انقلاب اسلامی و مجمع اصولگرایان استان قم با انجام اصلاحات در مرامنامه موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا امروز دوشنبه حمزه امرایی در نشست خبری  گفت: ششمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت های احزاب و گروه های سیاسی در سال ۱۴۰۰ امروز دوشنبه برگزار شد که این نشست مصوباتی را به همراه داشته است. 

وی افزود: در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به تقاضای تاسیس حزب خدمتگزاران انقلاب اسلامی در جلسه کمیسیون رسیدگی و این درخواست با اعمال اصلاحات در مرامنانه و اساسنامه مصوب شد. جزییات مصوبه به هیات موسس ابلاغ می شود.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰  قانون نحوه فعالیت های احزاب و گروه‌های سیاسی با بیان اینکه در این نشست همچنین درخواست تاسیس مجمع اصولگرایان استان قم با انجام اصلاحات در مرامنامه و اساسنامه  به تصویب رسیده است، گفت: جزییات مصوبه به هیات موسس ابلاغ می شود.

بر اساس اظهارات امرایی شرایط مسوولان ۱۴ شعبه استانی احزاب بررسی و صلاحیت آنان تایید شد. 

به گفته وی، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و خانه پرستار در استان آذربایجان غربی، جامعه اسلامی مدیران، حزب همدلی مردم تحول خواه، حزب همیستگی دانش آموختگان ایران و حزب اسلامی قانون در اردبیل، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و همدلی مردم تحولخواه در استان اصفهان،  جمعیت حامیان انقلاب اسلامی، خانه پرستار و حزب ندای ایرانیان در استان چهارمحال و بختیاری، مجمع دانش آموختگان ایران و حزب اسلامی قانون در استان کرمان و جمعیت جانبازان ایران اسلامی در استان همدان،  ۱۴ حزب استانی است که صلاحیت مسوولان شعبه های آنها مورد  تایید اعضای شورایرمرکزی کمیسیون ماده ۱۰ قرار گرفته است.

وی درباره اینکه آیا تقاضای تجمعی اخیرا به کمیسیون ماده ۱۰ ارسال شده است یا نه، گفت: اگر درخواستی ارایه شود مطابق فرایند قانونی مورد رسیدگی قرار می گیرد و تقاضای تجمع تا کنون نداشته ایم.

امرایی در پاسخ به اینکه آیا کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت های احزاب و گروه های سیاسی،  نامه دبیرکل حزب اتحاد ملت به وزیر کش ر با محتوای درخواست مجوز برای تجمع بابت طرح صیانت از کاربران فضای مجازی را دریافت کرده یا نه، گفت: درخواستی از این حزب اشاره شده تا کنون در کمیسیون ماده۱۰ واصل نشده است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha