۵۰ درصد جامعه هدف در ایرانشهر علیه کرونا واکسینه شدند

زاهدان- ایرنا- معاون مرکز بهداشت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ درصد از افراد بالای ۵۰ سال تا کنون در این شهرستان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

فرهاد شهلی بر روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هم‌اینک افراد بالای ۴۵ سال، بیماران خاص، معلمان، کارکنان زندان و زندانیان در سطح شهرستان ایرانشهر علیه کرونا واکسینه می‌شوند. 

وی بیان کرد: علاوه‌بر مراکز بهداشتی و درمانی ایرانشهر سه مرکز تجمیع نیز در سطح این شهر برای واکسینه کردن گروه‌های هدف در نظر گرفته شده است. 

معاون مرکز بهداشت ایرانشهر گفت: با توجه به آمار ابتلا به  کرونا گروه‌های هدف جهت تزریق واکسن به مراکز فعال مراجعه کرده تا هرچه سریع‌تر آمار مبتلایان به این ویروس در منطقه کاهش یابد و در آینده‌ای نزدیک شاهد نابودی این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: جلوگیری از برگزاری مجالس، کاهش تعداد کارکنان ادارات، تلاش برای افزایش واکسیناسیون، اطلاع‌رسانی و نصب بنر در اماکن پرتردد، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی از جمله اقداماتی بوده که جهت کنترل ویروس کرونا در شهرستان ایرانشهر انجام‌ شده است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان؛ با افزوده شدن یک‌هزار و ۴۷۶ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۹۶ هزار و ۲۳۰ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری اظهارداشت: همچنین با فوت ۱۲ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

وی با بیان اینکه ۸۳۱ بیمار حاد تنفسی و  ۳۰۹ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: تمامی موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی و دلتا است.

هاشمی از وضع فوق بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌ها در سطح کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد:‌ کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی نداریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha