موجودی ۴.۶ میلیون تنی کالاهای اساسی در ۱۲ بندر کشور

تهران- ایرنا- مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور تا روز ۹ مرداد ماه را ، ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن اعلام کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان بنادر ودریانوردی «روانبخش بهزادیان» درباره آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهار کرد: تا پایان روز ۹ مردادماه امسال میزان کالاهای اساسی در ۱۲ بندر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، بوشهر، چابهار، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، خرمشهر، معادل ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن است.

وی ادامه داد: کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی است.

میزان تفکیکی کالاهای اساسی در ۱۲ بندر کشور

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با میزان کالاهای اساسی به تفکیک بنادر، خاطرنشان کرد: در بندر امیرآباد ۳۱۳ هزار و ۴۱۲  تن، بندر نوشهر ۱۵۷ هزار و ۵۱۲ تن، بندر انزلی ۶۵ هزار و ۵۳ تن، بندرامام خمینی (ره) ۳ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۵۵۲ تن، شهیدرجایی ۴۳۳ هزار و ۸۰۶ تن، بندر بوشهر ۳۱۳ تن، چابهار ۱۳۳ هزار و ۵۹۵ تن، بندر آستارا ۳ هزار و ۹۶۹ تن، بندر فریدونکنار ۶۸ هزار و ۴۸۹ تن، لنگه ۷۰ تن، شهیدباهنر ۲۵۵ تن و بندر خرمشهر ۸۲ تن است.

بهزادیان در مورد شناور کنار اسکله در بنادر کشور تا پایان ۹ مردادماه سال جاری، اظهار داشت: ۱۹ فروند شناور کنار اسکله با تناژ ۳۵۰ هزار و ۴۷۶ تن قرار دارند و ۲۴ فروند شناور نیز با تناژ یک میلیون و ۱۲ هزار و ۹۲۱ تن تا این تاریخ در لنگرگاه منتظر بودند.

وی در مورد تعداد کامیون خروجی از بنادر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، چابهار، بوشهر، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، و خرمشهر تا پایان ۹ مرداد ۱۴۹۹، اعلام کرد: ۳ هزار و ۵۰۹ کامیون با تناژ ۸۰ هزار و ۸۰۷ تن و تعداد ۱۲۲ واگن نیز با تناژ ۶ هزار و ۸۳۲ تن از این بنادر خارج شده‌اند.

به گزارش ایرنا، از ماه گذشته با حمایت سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای و اعزام کامیون‌های زیاد به بنادر کشور از جمله بندر امام، حجم خروجی کالاهای اساسی از بنادر کشور تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha