مربی کشتی: محمدعلی گرایی راهی به جز اجرای فن سنجاب پرنده نداشت

شیراز-ایرنا- مربی کشتی برادران گرایی اعلام کرد: محمدعلی گرایی مقابل حریف کرواسی خود راهی به جز اجرای فن سنجاب پرنده نداشت.

رحیم گیوی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که کمتر از هشت ثاثیه به پایان مبازره گرایی در وزن ۷۷ کیلو گرم با بوزو استارچویچ دارنده مدال برنز اروپا از کرواسی باقی مانده بود و  پنج بر سه از حریف خود عقب بود، چاره ای نداشت که فن سنجاب پرنده را اجرا کند و به روی کول حریف بپرد.

فن بسیارخطرناک 

وی اضافه کرد: اجرای فن سنجاب پرنده یک کار بسیار خطرناکی  است و گرایی حریف کرواسی را مات این فن کرد.

گیوی افزود: چون حریف گرایی، ۲ امتیاز جلو بود، اجازه نمی داد که  به او نزدیک شود و داشت کشتی را مدیریت می کرد که اسیر پرش فن سنجاب پرنده شد و باید داوران بابت اجرای این فن خطرناک به گرایی چهار امتیاز می دادند.

این پیشکسوت کشتی فارس ادامه داد: پس از اعتراض مربی کشتی گیر کرواسی، کمیته فنی فیلم را بازبینی  کرد و از آنجا که با دادن ۲ امتیاز باز هم گرایی برنده می شد، از این رو چهار امتیار این فن را به ۲ امتیاز بسنده کردند.

گیوی گفت: محمد علی یک بارهم در مسابقات جهانی برابر کشتی گیر کره ای این فن را اجرا کرد و  حریفش را شکست داد.

قرعه سخت محمدرضا برادر محمدعلی

وی در مورد محمدرضا گرایی هم گفت : این کشتی گیر با قرعه سختی در وزن ۶۷ کیلو گرم مواجه شده  اما در دور نخست استراحت دارد که می تواند به نفع او باشد.

گیوی گفت: برای قرار گرفتن این ۲ برادر روی سکوی المپیک بسیار خوشبین هستم زیرا آنها زحمات زیادی  متحمل شدند تا به المپیک راه یافتند واز انگیزه مضاعفی  برای کسب مدال برخوردار هستند.

محمد علی گرایی یکشنبه  یازدهم مردادماه  با شکست دادن حریفان کوبایی و کرواسی راهی مرحله نیمه نهایی شد.

کاپیتان تیم ملی  در مرحله نیمه نهایی به مصاف تاماس لورینچ قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از مجارستان می رود و در صورت برتری راهی فینال وزن ۷۷ کیلو گرم خواهد شد.

رقابت های کشتی فرنگی المپیک از دهم مرداد ماه آغاز شد و تا سیزدهم همین ماه با تعیین نفرات برتر ادامه دارد.

محمدرضا گرایی برادر کوچک محمدعلی نیز در وزن ۶۷ کیلو گرم دوشنبه یازدهم مرداد به روی تشک خواهد رفت.

تیم ملی ایران با پنج کشتی گیر به نام های علیرضا نجاتی، امین میرزازاده ، محمدهادی ساروی ، محمدرضا و محمد علی گرایی به مربیگری محمد بنا در این رقابت ها شرکت کرده است.

مسابقات المپیک ۲۰۲۱ توکیو با یک سال تاخیر به دلیل شیوع کرونا در جهان ، از ۲۳ جولای ۲۰۲۱ برابر با یکم مرداد سال ۱۴۰۰ آغاز شد و تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha