کمیته امداد کرمان آمادگی اجرای پنج هزار نیروگاه را دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد در صورت تأمین تجهیزات، آمادگی اجرای پنج هزار نیروگاه خورشیدی را طی سال جاری دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در نشست اقتصاد مقاومتی با موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر که با حضور استاندار کرمان و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه در چند سال اخیر نصب پنل‌های خورشیدی باهدف خودکفایی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت این نهاد پیگیری شده و از این طریق برق تولیدی این خانوارها توسط شرکت برق خریداری می‌شود افزود: خرید تضمینی برق پنل‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال توسط وزارت نیرو، می‌تواند به ایجاد درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای این خانوارها منجر شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی پنج کیلوواتی برای مددجویان کمیته امداد یکی از طرح‌های موفق این نهاد است خاطرنشان کرد: مددجویانی که طرح نیروگاه‌های خورشیدی برای آن‌ها اجرا شده ماهیانه معادل حداقل حقوق تأمین اجتماعی درآمد کسب می‌کنند.

صادقی با بیان اینکه تاکنون ۷۰۰ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در راستای اشتغال مددجویان در استان کرمان اجرا شده است گفت: ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی دیگر نیز هم‌اکنون در استان کرمان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد جز خوش‌ حساب‌ترین افراد جامعه هستند ادامه داد: هم‌اکنون مددجویانی که طرح نیروگاه‌های خورشیدی برای آن‌ها اجراشده هیچگونه بدهی به شرکت‌های پیمانکار ندارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه پنل‌های خورشیدی در تولید برق پاک و تجدید پذیر می‌توانند نقش مؤثری در جلوگیری از آلودگی هوا داشته باشند، گفت: نصب نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی در نقاط روستایی تا حد قابل‌ توجهی از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha