علائم اولیه کووید ۱۹ نسبت به جنس و سن افراد متفاوت است

تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان کینگز کالج لندن نشان می‌دهد علائم اولیه ابتلا به عفونت کووید ۱۹ در گروه‌های سنی مختلف و در زنان و مردان متفاوت است.

به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال نیوز، مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ علائم مختلفی با شدت متفاوت نشان می‌دهند. محققان برای بررسی دلیل این امر تحقیقاتی گسترده‌ آغاز کردند و نتایج بررسی‌ها بین ۲۰ آوریل تا ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی نشان داد علائم متناسب با سن و جنس متفاوت است. در این مطالعه آمده است تفاوت سنی بین گروه‌های ۱۶ تا ۵۹ سال و ۶۰ تا ۸۰ سال متفاوت است و مردان در مقایسه با زنان علائم متفاوتی را تجربه می‌کنند.

در این مطالعه پیش‌بینی علائم اولیه با استفاده از یادگیری ماشین صورت گرفته است. در این مطالعه ۱۸ علامت شامل کاهش حس بویایی، درد قفسه سینه، سرفه مداوم، درد شکم، درد عضلانی، تاول روی پا و درد عضلانی مورد بررسی قرار گرفت.

برای مثال، اسهال بیشتر در گروه‌های سنی ۶۰ تا ۸۰ دیده می‌شود. مردان بیشتر علائمی مانند تنگی نفس،‌خستگی و تب و لرز و زنان از دست دادن بویایی، درد قفسه سینه و سرفه مداوم تجربه می‌کنند؛ بنابراین پزشکان نباید به دنبال علائم مشابه در افراد باشند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی( ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفند ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام کرد.

کشورهای زیادی همچون آمریکا، ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و کوبا وارد عرصه تولید واکسن کرونا شده‌اند و موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه کسب کرده اند.

اکنون واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ در بسیاری از کشورها در حال انجام است.
نتایج این مطالعه در نشریه Lancet Digital Health منتشر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha