۱۵۰ خانه ورزش روستایی در خراسان شمالی تجهیز شد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در استان از ابتدای تجهیز خانه ورزش روستایی( سال۹۴) تاکنون تجهیز شده است.

محمد بروحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تجهیز هر یک از این خانه های ورزش روستایی در ابتدای سال ۹۴، ۳۰میلیون ریال هزینه داشته است ولی در سال های اخیر هر یک از این خانه های ورزش با بیش از ۱۰۰ میلیون ریال تجهیز شده است.

وی با اشاره به تجهیز سه خانه ورزش روستایی استان، با ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار در روزهای اخیر،  خاطرنشان کرد: همچنین در صورت مشخص شدن میزان اعتبارات تخصیصی سال ۱۴۰۰، پیش بینی شده است تا ۹۰ خانه ورزش روستایی دیگر نیز در استان تجهیز شوند.

بروحی با بیان اینکه دیگر طرح های توسعه ورزش در روستاها، متمرکز و دستوری نیست، گفت: برخلاف سال های گذشته که خانه های ورزش روستایی به امکانات یک نوع ورزش تجهیز می شد، ولی در سال های اخیر سرمایه گذاری ها با توجه به نیازسنجی و با در نظر گرفتن بازی های هر منطقه، برای کشف استعدادها هزینه می شود.

وی افزود: در واقع سعی می شود  از این پس خانه های ورزش روستایی تنها به میز پینگ پنگ، میز فوتبال دستی و دارت مجهز نشوند و این خانه به امکانات دیگر ورزشی هم تجهیز شوند.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمالشرق کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha