۱۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 84423777
۷ نفر

برچسب‌ها

سیلاب به ۲۵ روستای شهرستان بابل خسارت وارد کرد

ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت که در پی بارش‌های دو روز گذشته و جاری شدن سیلاب در این شهرستان به ۲۵ روستای خسارت وارد شده است.

قربانعلی ولی‌زاده‌بورا روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده بابل به همراه معاون عمرانی استاندار مازندران و تنی چند از مسئولان استانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی وقوع این حادثه خوشبختانه آسیب جانی به کسی وارد نشد و هیچ یک از خانه‌های مسکونی نیز آسیب ندید.

وی افزود: آسیب به جاده شیخ‌موسی و راه های روستایی و تخریب دو پل در روستاهای امیرده و گردرودبار و تخریب دو پل موقت در روستاهای وولی‌کله و بتلیم از خسارت‌های این سیلاب بود.

فرماندار بابل اظهار داشت : همچنین شالیزارهای برخی از روستاها و دو مزرعه ماهی در روستاهای خریون بندپی‌ شرقی و  دولت_رودبار بندپی‌غربی در این سیلاب خسارت دید.

وی افزود : راه ارتباطی برخی از روستاها با تلاش عوامل راهداری و امدادی باز شد و تلاش برای باز شدن راه چند روستای دیگر ادامه دارد.

ولی زاده بورا گفت : خسارت به حوزه راه شهرستان حدود ۵٠ تا ۶٠ میلیارد تومان برآورد می‌شود ولی خسارت به بخش خصوصی اعم از کشاورزی و غیر آن در دست بررسی است.

تردد در جاده بالادست تا شیخ‌موسی امکان پذیر است

فرماندار بابل همچنین اظهار داشت : جاده شیخ‌ موسی که روز گذشته در پی سیلاب مسدود شده بود، هم‌اکنون باز شد و تردد در آن برقرار است.

وی افزود : ماشین‌ آلات راهداری در حال پاکسازی محور شیخ‌ موسی از گل‌ولای و آورده‌های سیلاب و بهسازی نقاط رانشی هستند.

ولی زاده بورا گفت : در پی سیلاب روز گذشته، راه ارتباطی تعدادی از روستاهای بالادست بندپی‌شرقی قطع شد که عوامل راهداری در حال تلاش برای بهسازی مسیرها و برقراری دسترسی به این روستاها هستند و در پی تخریب پل‌های روست اهای امیرده و گردرودبار، شهروندان برای تردد بین بندپی‌شرقی و بابل‌کنار از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha