سنجاب‌پرنده، تخصص شاهینِ ایرانی+ فیلم

تهران- ایرنا- «محمدعلی گرایی» در حالی موفق شد فن «سنجاب پرنده» را روی «بوزو استارچویچ» کشتی‌گیر کروات به نمایش بگذارد که پیش از این هم آن را به نمایش گذاشته بود.

به گزارش ایرنا، در چارچوب مسابقات کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در بخش مردان و در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدعلی گرایی، کاپیتان تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی و در فاصله ۱۵ ثانیه تا پایان مبارزه‌اش مقابل نماینده کرواسی در حالی که با ۲ امتیاز عقب بود موفق شد با به اجرا گذاشتن فن "سنجاب‌پرنده" حریف خود را غافلگیر کند و به برتری دست پیدا کند.

این فن ناشناخته در حالی زده شد که بازتاب فراوانی در فضای مجازی داشته است. حتی صفحه رسمی اتحادیه جهانی کشتی نیز آن را منتشر کرده و به کشتی‌گیر شیرازی کشورمان لقب شاهین داده است.

خود محمد علی درباره این فن زیبا گفت: یک فن من درآوردی زدم ( با خنده). اسم این فن سنجاب پرنده است و تنها چاره‌ای که برای برد داشتم، همین فن بود.

حبیب‌الله اخلاقی، مربی تیم ملی نیز در این باره اذعان داشت: او قبلا هم این فن را روی قهرمانان جهان اجرا کرده بود و خدا را شکر که در این کشتی هم موفق شد آن را به خوبی اجرا کند و در نهایت این کشتی نفس گیر و حساس به سود گرایی به پایان رسید.

گرایی باید ظهر امروز(دوشنبه) دیدار نیمه‌نهایی را مقابل کشتی‌گیر نامدار مجارستانی برگزار کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha