رئیس سنای پاکستان: هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس مجلس سنای پاکستان در دیدار با رئیس پارلمان عربی تاکید کرد: اسلام‌آباد مدافع حقوق ملت فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغالی است و هرگز رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «محمد صادق سنجرانی» روز دوشنبه در اسلام‌آباد با «عادل العسومی» رئیس پارلمان عربی و هیات همراه دیدار و مواضع دولت و پارلمان پاکستان در قبال تحولات خاورمیانه، دفاع از مسئله فلسطین، مناقشه کشمیر و روابط با کشورهای عضو پارلمان عربی را تشریح کرد.

وی افزود: سیاست خارجی پاکستان مبتنی بر ارتباطات و مشارکت برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه و انعکاس پیام صلح به همگان است.

سنجرانی تاکید کرد: ما از مطالبات مشروع فلسطینیان یعنی آزادی سرزمین‌های اشغالی و تاسیس کشور مستقل حمایت می‌کنیم و مدافع حقوق ملت مظلوم فلسطین هستیم.

وی اظهار داشت: پاکستان به هیچ قیمتی رژیم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و همانند مردم مسلمان کشمیر در کنار ملت فلسطین قرار داریم.

رئیس مجلس سنای پاکستان همچنین خواستار حل و فصل مسالمت آمیز مسائل فلسطین و کشمیر براساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل شد.

رئیس پارلمان عربی روز گذشته به دعوت رئیس مجلس سنای پاکستان برای انجام سفری پنج روزه، وارد اسلام‌آباد پایتخت این کشور شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha