۱۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84423692
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس جمهوری افغانستان خواستاربسیج ملی علیه طالبان شد

کابل - ایرنا - "محمد اشرف غنی "رئیس جمهوری افغانستان با بیان اینکه طالبان اراده ای برای صلح ندارد، خواستار بسیج ملی در برابر گروه طالبان شد.

به گزارش ایرنا، "اشرف غنی" روز دوشنبه در سخنانی در نشست فوق العاده مجلس نمایندگان  افغانستان افزود:دیگر در برابر کشتار طالبان اغماض و سکوت نمی کند واگر طالبان حاضر به گفت وگو نباشد در میدان جنگ زانوهای آنان را خواهد شکست .

وی با بیان اینکه درسن ۷۲ سالگی هیچ آرزوی شخصی ندارد خاطرنشان کرد هر اقدام دولت برای بازسازی و آبادانی با کشتار و ویرانی طالبان پاسخ داده می شود.

رئیس جمهوری افغانستان گفت که کشور با تاریخ چند هزار ساله هرگز تسلیم شاگردان مدارس منحرف نخواهد شد و بر تروریست های بین المللی پیروز می شود.

وی با بیان اینکه با برنامه ای شش ماهه تغییرات اساسی در میدان جنگ ایجاد می شود افزود:در این برنامه ارتش مسوول دفاع ،پلیس وظیفه تامین امنیت شهرها و امنیت ملی نیز اقدام به خنثی سازی دسیسه های دشمن می کند.

اشرف غنی گفت که طالبان از صداقت  و نرمش دولت  سوء استفاده کرده و آن را به منزله ضعف دولت دانسته است ولی از این به بعد با قاطعیت بیشتری در مقابل لشکر جهل و خونخوار ایستادگی می کند.

وی از نمایندگان مجلس، سیاستمداران و علمای کشور خواست با کنار گذاشتن رقابت های منفی خود برای پیروزی افغانستان متحد شوند.

رئیس جمهوری افغانستان از نمایندگان مجلس و سیاستمداران خواست که صدای خود را در برابر تجاوز طالبان بلند کنند و خاطرنشان کرد : ما با دشمنانی روبرو هستیم که جز خشم، اندوه و درد چیز دیگری برای این مردم به ارمغان نیاورده اند.

وی گفت در فراخوانی که برای سیاستمداران و رهبران افغان در کاخ ریاست جمهوری برگزار کرده بود، همه سیاستمداران و رهبران افغان از دولت حمایت کرده و این حمایت پیام تلخی برای طالبان بود.

رسانه های افغانستان و برخی از اعضای مجلس نمایندگان دیروز یکشنبه به رسانه ها گفتند که  که رئیس جمهوری مطابق قانون اساسی مجلس را به شرکت در یک نشست فوق العاده در باره صلح و جنگ فراخوانده است.

این در حالی است که طالبان حملات بی سابقه ای را به شهرهای هرات، قندهار، تالقان، بغلان، غزنی، لشکرگاه و قندوز آغاز کرده و دو طرف متحمل تلفات سنگینی شده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha