آتش‌سوزی کوه پهن در گچساران مهار شد

گچساران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه کوه "پهن"(ارتفاعات چهاربیشه) در این شهرستان مهار شد.

مجید نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جنگل ها و مراتع منطقه کوه "پهن" در گچساران عصر روز گذشته(یکشنبه ) طعمه آتش شد که حریق با تلاش نیروهای امدادگر و تشکل های مردمی پس از هفت ساعت تلاش ساعت ۲۴ شب گذشته مهار شد اظهار داشت: بامداد امروز آتش دوباره شعله ور شد که دقایقی پیش به طور کامل مهار شد.

وی تصریح کرد: علت و وسعت آتش سوزی در ارتفاعات کوه پهن گچساران پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران ابراز داشت: به علت وزش باد، گرمای هوا و پوشش گیاهی خشک و متراکم مهار آتش به سختی صورت گرفت.

نظری تصریح کرد: هم اکنون امدادگران برای پایش منطقه  در محل آتش سوزی حضور دارند.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ فقره آتش سوزی در مناطق کوه خامی، دیل، کوه مشرف به تلخاب شرین، تپه های مشرف به کوی کارکنان و نارک در شهرستان گچساران رخ داده است.

بزرگترین آتش سوزی امسال این شهرستان در ارتفاعات نارک رخ داد که بر اثر آن ۴۰۰ هکتار از جنگل و مراتع این منطقه دچار خسارت شد.

۶۰۶ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف گچساران در آتش سوزی های پارسال دچار آسیب جدی شده است.

این میزان جنگل و  مراتع در۲۹ فقره آتش سوزی طعمه حریق شد.

آتش سوزی های سال گذشته در مناطق پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون و کوه پهن رخ داد.

بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.

درختان بلوط، بادام، بنه و کیکم مهم‌ترین پوشش گیاهی جنگل‌های این شهرستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha