سنوات رفاهی دانشجویان ۲ نیمسال افزایش یافت

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان گفت: بر اساس مصوبه روز گذشته هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، ۲ نیمسال به سنوات رفاهی دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی افزوده شد و از ۹ نیمسال به ۱۱ نیمسال افزایش یافت.

ناصر مطیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا با اشاره به مصوبات جلسه روز گذشته هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، اظهار داشت: در این جلسه ۲ نیمسال به سنوات مجاز رفاهی دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی افزوده شد. در گذشته سنوات رفاهی دانشجویان مقطع کارشناسی ۹ نیمسال بود که به این ترتیب به ۱۱ نیمسال افزایش یافت. 

رییس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: همچنین در گذشته بعد از اتمام سنوات رفاهی، خوابگاه با نرخ مصوب در اختیار دانشجویان قرار نمی گرفت بلکه با درصدی افزایش اجاره بها امکان استفاده از خوابگاه را داشتند.

مشاور وزیر علوم تاکید کرد: این مصوبه به دلیل شرایط کرونایی و دانشجویانی است که به هر دلیل خود یا خانواده های آنها درگیر شرایط ناشی از کرونا شده اند و امکان طولانی تر شدن تحصیل شان وجود داشت.

افزایش ۳۰ درصدی چهار وام دانشجویی

وی درباره افزایش ۳۰ درصدی چهار وام دانشجویی، گفت: مبلغ چهار وام شهریه، ودیعه مسکن، ضروری و تحصیلی با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید به ۳۰ درصد افزایش یافت.

مطیعی درباره افزایش ۲ برابری وام تحصیلی دانشجویان متأهل، اظهار داشت: مصوبه دیگر هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در خصوص دانشجویان متأهل بود که بر این اساس، وام تحصیلی دانشجویان متأهل ۲ برابر دانشجویان مجرد تصویب شد. مبلغ این وام به نسبت رشته های مختلف متفاوت است.

به گزارش ایرنا، مبلغ وام تحصیلی برای همه مقاطع تحصیلی در سال تحصیلی گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در هر نیمسال بود.
مبلغ وام ضروری به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است که بر این اساس، در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا سقف ۶ میلیون تومان، در مقطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیربورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان بود. 

وام ودیعه مسکن برای همه مقاطع تحصیلی در شهر تهران ۲۵ میلیون تومان، در کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

همچنین وام شهریه در کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یک میلیون تومان، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه ای ۲ میلیون تومان، دکتری پیوسته ۲ میلیون تومان و دکتری تخصصی ناپیوسته پنج میلیون تومان اختصاص می یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha