۱۱ مرداد ۱۴۰۰، ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84423581
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سردار رضایی: قاتل شهید "مختوم‌نژاد" باید در محل جنایت قصاص شود

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: انتظار و مطالبه جدی نیروی انتظامی، خانواده شهید و مردم از دستگاه قضا این است که کسی که به مامور وظیفه‌شناس "عبدالجبار مختوم‌نژاد" تعدی کرد، باید در همان‌جا که جنایت را مرتکب شده است، قصاص و قانون اجرا شود.

سردار "قاسم رضایی" صبح دوشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سرباز وظیفه "عبدالجبار مختوم‌نژاد" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه این شهید، راه دفاع مقدس است که نمی‌ایستد، تماشا کند و تا آخرین قطره خون ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه این فرهنگ نیروی انتظامی و فرهنگ‌ نیروی انقلابی است پس باید کار را دنبال کنیم، تاکید کرد: وقتی ماموری وظیفه خود را انجام می‌دهد، مطالبه قانونی و مطالبه مردم است و اگر فردی بخواهد در حین انجام وظیفه به مامور تعدی کند قانون اجازه نمی‌دهد و محکم برخورد می‌کند.

سردار رضایی: قاتل شهید "مختوم‌نژاد" باید در محل جنایت قصاص شود


این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر ریشه‌کن شدن تعرض به ماموران وظیفه‌شناس، گفت: در تمام دنیا کسی حق ندارد به مامور حین انجام وظیفه تعدی و تعرض کند.

وی ادامه داد: گاهی اینجا موضوع در ملاحظه‌کاری قرار می‌گیرد که باید این روند صفر و دست کسی که به مامور وظیفه‌شناس متعرض می‌شود، قطع شود.

رضایی با تاکید بر اینکه هر چیزی که آرامش مردم را برهم بزند و در قانون تعریف شده باشد، باید اعمال شود، گفت: هم اینک مجلس آماده تکمیل و اصلاح قانون است و مجریان نیز آمادگی اصلاح و اجرای قانون را دارند؛ همه مجریان باید با هم حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه مساله اعتیاد، معتادان متجاهر و خرده‌فروشان دغدغه مردم هستند، ادامه داد: بخشی از سرقت‌ها توسط همین معتادان متجاهر صورت می‌گیرد و آرامش جامعه را برهم می‌زنند و نیروی انتظامی توانایی آن را دارد که در کوتاه‌ترین زمان این‌ افراد را دستگیر و تحویل مجریان دهد و باقی مجریان باید آن‌ها را مدیریت کنند. 

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی از مرزها مدیریت می‌کند لکن برخی از ناهماهنگی‌های بین بخشی باعث سوءاستفاده می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آن‌که تجهیزات ماموران و سربازان ناجا کافی‌ است، ادامه داد: اکنون ماموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی (نوعی چاقو) استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

سردار رضایی: قاتل شهید "مختوم‌نژاد" باید در محل جنایت قصاص شود

خانواده شهید مختوم‌نژاد نیز در دیدار با سردار قاسم رضایی تاکید کردند: هیچ درخواست دیگری نداریم، فقط همان‌جا که خون برادرمان ریخته شد، خونش (قاتل) را می‌خواهیم.

آنها همچنین ادامه دادند: ما به اراذل و اوباش باج نمی‌دهیم؛ ما فرزندی تربیت نکردیم که به جامعه خیانت کند، فرزندی تربیت کردیم که از ناموس و وطنش حمایت کند.

رضایی نیز ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده مختوم‌نژاد گفت: این شهید سرباز لایق نظام بود که در حین انجام وظیفه این اتفاق برایش رخ داد؛ مطمئن باشید قانون اجازه قانون‌شکنی نخواهد داد و این پیامی است برای کسانی که قصد قانون‌شکنی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha