۲۸ پایگاه انتخاب رشته کنکور در آذربایجان غربی راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: فعالیت ۲۸ پایگاه انتخاب رشته کنکور در استان از امروز، دوشنبه آغاز شده است.

حسن رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ایام اعلام نتایج اولیه کنکور توسط سازمان سنجش، پایگاه های انتخاب رشته آموزش وپرورش فعال و به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته خدمات مشاوره ای و راهنمای انتخاب رشته ارائه می کنند.

وی انتخاب رشته کنکور سراسری را موضوعی بسیار مهم، تعیین کننده و اساسی دانست و گفت: در این روزها بازار مؤسسات و آموزشگاه‌هایی که به صورت مجاز و غیر مجاز تبلیغ انجام انتخاب رشته کنکور را انجام می‌دهند داغ است و حتی بعضی از آن‌ها با وعده‌های مختلفی مثل قبولی قطعی در کنکور در تلاشند تا مشتریان بیشتری جذب کنند.

رحمانی افزود: مشاور انتخاب رشته باید علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در مورد علایق، استعداد، توانایی، تیپ شخصیتی دانش آموز، وضعیت فرهنگی و اقتصادی خانواده، وضعیت رشته های دانشگاهی و بازارکار آنها و نیز اصول مشاوره آگاهی داشته باشد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: حساس و مهم بودن مرحله انتخاب رشته، اقتضا می کند تا داوطلبان ورود به دانشگاه با حوصله، دقت، مطالعه و استفاده از تجارب و مشورت افراد امین و مطلع به عبور موفق از این مرحله بپردازند.

وی اظهار کرد: خانواده ها به پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش مستقر در نواحی و مناطق اعتماد کنند و در دام تبلیغات افراد غیر متعهد و سودجویان که با دریافت هزینه های گزاف دانش آموزان را دچار سر درگمی می کنند قرار نگیرند.

رحمانی اظهار داشت: خانواده ها و دانش آموزان برای دسترسی به آدرس پایگاه های انتخاب رشته نواحی و مناطق استان سایت اداره کل آموزش و پرروش استان مراجعه کنند.

آذربایجان غربی دارای ۶۲۵ هزار دانش آموز است.

همزمان با سراسر کشور ۶۳ هزار و ۵۶ داوطلب کنکوری در آذربایجان غربی طی چهار روز در پنج رشته تحصیلی به رقابت باهم پرداختند که نتایج ان روز گذشته منتشر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha