روستاهای بهره‌مند از اینترنت مخابرات در کردستان به ۵۴۸ مورد رسید

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون هشت روستای استان به اینترنت پرسرعت مخابرات(ADSL) متصل شده و اکنون ۵۴۸ روستا از این فناوری بهره‌مند است.

آزاد حکمت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ تنها ۹ روستای استان دارای اینترنت پرسرعت ADSL بود، اظهار داشت: این رقم اکنون به ۵۴۸ روستا یعنی بیش از ۶۰ برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۹ روستای استان از اینترنت پرسرعت مخابرات(ADSL) بهره‌مند شد، افزود: پارسال همچنین ۶۷ مرکز تلفن روستایی با تجهیزات جدید بروزرسانی شد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اضافه کرد: تعداد یک هزار و ۵۰۲ روستا و اماکن دارای تلفن خانگی در استان از مزایا و خدمات تلفن ثابت بهره مند هستند.

حکمت تعداد تلفن های منصوبه در سطح استان را ۵۹۴ هزار و ۶۰ شماره اعلام کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۵۱۲ هزار و ۲۲۵ شماره آن مشغول بکار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ پورت ADSL منصوبه در استان وجود دارد، یادآور شد: ۱۲۸ هزار و ۱۰۹ پورت آن به مشتریان واگذار شده است.

در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار شماره تلفن همراه اعتباری و دائمی با ضریب نفوذ ۱۳۷ درصد در کردستان مشغول بکار بوده و تعداد ۹۳۸ روستا نیز تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول مخابرات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha