محمدعلی گرایی راهی مرحله نیمه نهایی کشتی فرنگی المپیک توکیو شد
محمد علی گرایی پس از برتری مقابل کشتی گیر کرواسی

شیراز –ایرنا – محمدعلی گرایی کشتی‌گیر شیرازی با شکست دادن حریفانی از  کوبا و کرواسی راهی مرحله نیمه نهایی پیکارهای وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۱ توکیو شد.  

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدعلی گرایی که کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز هست،یکشنبه دهم مرداد در نخستین پیکار خود به مصاف پنا فلورس از کوبا رفت و با ارایه یک کشتی زیبا حریف خود را با اقتدار شکست داد.

سالتو بارانداز چهار امتیازی

محمدعلی گرایی برابر حریف کوبایی در حالی که  یک بر صفر پیش بود با اجرای فن سالتو بارانداز چهار امتیاز شیرین گرفت تا حساب کار پنج بر صفر به سود کشتی گیر شیرازی شود.

کشتی گیر کوبایی تلاش زیادی کرد تا امتیازهای از دست داده را جبران کند اما گرایی او را کنترل کرد و در نهایت این کشتی با نتیجه هفت بر سه به سود گرایی پایان یافت و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

حریف کرواسی به پُل رفت و مربی او اعتراض کرد

گرایی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بوزو استارچویچ دارنده مدال برنز اروپا از کرواسی رفت و در یک دیدار سخت در حالی که  در لحظات پایانی از حرف خود پنج بر سه عقب بود با دلاوری حریف را به پُل برد و  چهار امتیاز گرفت که با اعتراض مربی کشتی گیر کرواسی  همراه شد تا داوران به باز بینی فیلم این صحنه بپردازند.

پس از اعلام نظر کمیته فنی تنها ۲ امتیاز به گرایی داده شد تا کشتی پنج بر پنج مساوی شود.

از آنجا که کشتی گیر کرواسی در این دیدار یک اخطار کسب کرده بود، دست کاپیتان تیم ملی به عنوان کشتی گیر برنده  بالا رفت تا  با ۲ بُرد پی در پی راهی مرحله نیمه نهایی شود.

گرایی در مرحله نیمه نهایی به مصاف تاماس لورینچ قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از مجارستان می رود و در صورت برتری راهی فینال وزن ۷۷ کیلو گرم خواهد شد.

رقابت های کشتی فرنگی المپیک از دهم مرداد ماه آغاز شد و تا سیزدهم همین ماه با تعیین نفرات برتر ادامه دارد.

محمدرضا گرایی برادر کوچک محمدعلی نیز در وزن ۶۷ کیلو گرم دوشنبه یازدهم مرداد به روی تشک خواهد رفت.

تیم ملی ایران با پنج کشتی گیر به نام های علیرضا نجاتی، امین میرزازاده ، محمدهادی ساروی ، محمدرضا و محمد علی گرایی به مربیگری محمد بنا در این رقابت ها شرکت کرده است.

مسابقات المپیک ۲۰۲۱ توکیو با یک سال تاخیر به دلیل شیوع کرونا در جهان ، از ۲۳ جولای ۲۰۲۱ برابر با یکم مرداد سال ۱۴۰۰ آغاز شد و تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha