پیش‌بینی رگبار باران برای استان‌های تهران و مازندران

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار شدید باران همراه با وزش بادهای موقت در اوایل شب برای استان‌های تهران و مازندران خبر داد و گفت: در نوار شرقی کشور خیزش گرد و خاک پدیده غالب هواشناسی است.

«کبری رفیعی» روز دوشنبه درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بر اثر تشدید فعالیت سامانه بارشی که از شب گذشته شروع شد و تا امشب ادامه دارد، رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می شود.

وی گفت: بر این اساس امروز در ارتفاعات تهران و مازندران شاهد رگبار ناگهانی هستیم که طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و خسارت ناشی از بارش تگرگ و تندباد لحظه ای از اثرات آن است. 

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز همچنین در نوار شرقی کشور، شرق خراسان جنوبی، مرکز کشور، مناطقی از تهران، سمنان، اصفهان، مرکزی و قم وزش باد شدید، خیزش گرد و ‌خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رفیعی امروز در برخی مناطق استان‌های اصفهان، فارس، یزد و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی دمای هوا از امروز در استان‌های ساحلی خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه افزایش خواهد داشت و گرم می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha