مشارکت پذیری عامل اصلی توسعه زرآباد سیستان و بلوچستان است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان،گفت: ظرفیت اجتماعی و مشارکت پذیری عامل اصلی توسعه شهرستان تازه تاسیس زرآباد در همه زمینه‌هاست و این مساله باید مدنظر مسوولان منطقه باشد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ابوذر کوثری در مراسم افتتاح بخش کاروان زرآباد که با حضور مسوولان استانی و شهرستانی، علما، معتمدان شهرستان‌های کنارک، لیردف جاسک و سیریک استان هرمزگان و اقشار مختلف مردم برگزار شد اظهارداشت: استقرار تمامی دستگاه ها و ادارات اجرایی در شهرستان تازه تاسیس زرآباد را پیگیر هستیم و ان شاالله در اولین فرصت ادارات مستقر می‌شوند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های بی بدیل شهرستان زرآباد می‌طلبد سرمایه گذاران بخش خصوصی ورود کنند و در این بین مسوولان باید تهسیل کننده باشند.

معاون سیاسی  اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان،ادامه داد: با توجه به مزیت‌های فراوان زرآباد در همه زمینه‌ها این شهرستان به عنوان یکی از شهرستان‌های فوق العاده مهم برای استان و کشور محسوب می‌شود.

فرماندار زرآباد نیز در این مراسم،گفت:کشاورزی این شهرستان علاوه‌بر ایجاد اشتغال در بین اهالی منطقه سبب اشتغالزایی حدود بیش‌از چهار هزار نفر از مناطق همجوار چابهار، نیکشهر، هرمزگان، کرمان، اصفهان و یزد نیز شده است.

نعمت الله نجاری با اشاره به اینکه سالیانه ۹۰ هزار تن موز از زرآباد برداشت و روانه بازارهای داخلی می شود،اظهارداشت: علاوه‌بر محصول موز محصولات خارج از فصل این شهرستان از جمله هندوانه،طالبی و گوجه نیز نقش بسزایی در تنظیم بازار استان همجوار ایفا می‌کند.

وی افزود: سه هزار نفر صیاد در قالب شرکت‌های تعاونی صیادی در زرآباد مشغول به فعالیت هستند و امید است که شیلات نسبت به ساماندهی قایق‌های صیادی در این شهرستان هر چه سریعتر عمل کنند.

فرماندار زرآباد با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان،ادامه داد: خودکفایی در کشاورزی،شیلات و گردشگری استراتژی راهبردی توسعه شهرستان زرآباد است.

وی با اشاره به مشارکت همه اقوام،بزرگان، معتمدین،علما و نخبگان در پیشرفت و آبادانی شهرستان زرآباد، بیان کرد: قرار گرفتن پر پیشانی توسعه سواحل مکران نقش آفرینی همه را نیاز دارد و البته سهم این شهرستان از این توسعه محفوظ و تخصیص یابد.

در پایان این مراسم، فواد جهانتیغی به عنوان سرپرست بخشداری کاروان زرآباد معرفی و منصوب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha