رکورد تزریق واکسن کرونا در مهاباد شکسته شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: رکورد تزریق واکسن کرونا در این شهرستان شکسته شده و کادر پزشکی در مناطق مختلف موفق به تزریق هزار و ۳۰۰ دُز واکسن در یک روز کاری شدند.

بهاء الدین حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهاباد با داشتن ۱۸ پایگاه واکسیناسیون کرونا نسبت به سرانه جمعیت رتبه نخست آذربایجان غربی را در اختیار دارد و روزانه قادر به تزریق ۲ تا سه هزار دُز واکسن است.

وی با اشاره به اینکه به اندازه کافی برای شهروندان واجد شرایط واکسن داخلی و خارجی موجود است، ادامه داد: با افزایش پنج تیم تزریق واکسن کرونا در بیمارستان موقت مهاباد و همچنین پایگاهی واقع در دانشگاه آزاد اسلامی، روند واکسیناسیون شتاب بهتری نسبت به ماه قبل گرفته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: همچنین نخستین پایگاه خودرویی واکسیناسیون کووید-۱۹ پس از مرکز استان در مهاباد راه اندازی شده است که روزانه ظرفیت تزریق ۶۰۰ دز واکسن را دارد.

حسینی بیان کرد: افراد بالای ۵۵ سال که تاکنون برای دریافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند باید در اسرع وقت با ثبت نام سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دریافت پیامک، نسبت به تعیین زمان و مکان تزریق واکسن خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۴۱۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha