آلودگی هوا بیماری کرونا را تشدید می‌کند

همدان- ایرنا- مسئول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: آلودگی هوا به علت آسیب زدن به بخش تنفسی و ریه‌های افراد سبب تشدید بیماری افراد مبتلا به کرونا می‌شود.

مهدی خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ریه ها و دستگاه تنفسی مبتلایان به کرونا آسیب پذیر شده و حتی پس از بهبود نیز بدن آنها به ویژه در برابر گرد و غبار حساس و آسیب پذیر است بنابراین با کوچکترین تنش و مشکل تنفسی احتمال حادتر شدن شرایط جسمی و تشدید بیماری وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش غلظت هوا و آلودگی ناشی از ذرات گرد و غبار از شهروندان به ویژه بهبود یافتگان و مبتلایان به کرونا درخواست می شود که از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیز کنند.

مسئول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار داشت: همچنین هم اینک وضعیت کیفی هوای همدان برای گروه های حساس ناسالم بوده بنابراین افراد مُسن، کودکان، بیماران قلبی، تنفسی، آسم و بانوان باردار نباید از خانه خارج شوند.

خدا بخشی بیان کرد: هم اینک به علت قرمز شدن وضعیت استان سالن های ورزشی تعطیل شدند و ورزشکاران در هوای باز اقدام به انجام تمرینات و دیگر ورزش های هوازی می کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به آلودگی هوای همدان باید ورزش ها و فعالیت های هوازی را به حداقل ممکن رساند چرا که احتمال بروز آسیب به بدن وجود دارد.

آلودگی هوای استان همدان از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و طبق گزارش اداره کل هواشناسی این وضعیت تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha