جهاد اسلامی: امکانات مقاومت رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد
خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین

تهران – ایرنا- "خالد البطش" عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین یکشنبه شب در واکنش به کشتار کودکان و نوجوان فلسطینی بدست رژیم صهیونیستی گفت: رژیم اشغالگر به اشتباه فکر می‌کرد می‌تواند بر مقاومت پیروز شود، اما امکانات مقاومت این رژیم را غافلگیر کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری فلسطین الیوم وی با بیان این که «نبرد "سیف القدس" (شمشیر قدس) آخرین نبرد با رژیم اشغالگر صهیونیستی نیست» اظهار کرد: تا زمانی که این رژیم به غصب سرزمین‌های ما ادامه دهد، ما در جهاد دائمی هستیم، چرا که ما صاحب این سرزمین هستیم و از یک وجب از خاک آن نخواهیم گذشت.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد، پیامدهای نبرد سیف القدس (شمشیر قدس ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت) همچنان ادامه دارد و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند از طریق تشدید محاصره غزه و ممانعت از ورود کالاها و مصالح ساختمانی، دستاوردی به دست بیاورد که از طریق هواپیما و ترور نتوانست به آن برسد.

از سوی دیگر "محمد حماده" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در واکنش به کشتار بی رحمانه کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت، اهالی مقاوم محله الشیخ جراح در مقابل تلاش‌های اشغالگران صهیونیست برای یهودی‌سازی بیت‌المقدس و کوچاندن فلسطینیان از این شهر ایستادگی خواهند کرد.

وی افزود: ادامه حملات اشغالگران به الشیخ جراح و اذیت و آزار اهالی این شهر و کسانی که با ساکنان این محله همبستگی می‌کنند،  بازی با آتش است.

حماده تاکید کرد: مردم ما که از تسلیم شدن امتناع می‌ورزند، با تمام قدرت در برابر همه اقدامات اشغالگران خواهند ایستاد.

وی اظهار کرد: مقاومت ملت فلسطین آماده واکنش به تجاوز اشغالگران است، آنها باید درس عبرت بگیرند و حملات خود به محله‌های قدس را متوقف کنند.

نظامیان رژیم صهیونیستی شنبه شب ورودی محله الشیخ جراح در قدس را به طور کامل بستند و اجازه ورود مردم فلسطین به این محله را ندادند.

همین امر سبب شد که گروهی از مردم فلسطین با برپایی راهپیمایی، خواهان برداشته شدن محدودیت‌ها در این منطقه از قدس و لغو کوچ اجباری ساکنان اصلی کوی الشیخ جراح شوند.

بیستم اردیبهشت ماه نیز تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای تخلیه و سپس تخریب منازل فلسطینیان محله الشیخ جراح به قیام مردمی و پس از آن به جنگ ۱۲ روزه  موسوم به "شمشیر قدس" منتهی شد که در جریان آن شهرها و شهرک‌های صهیونیست نشین زیر آتش موشک‌های گروه‌های مقاومت قرار گرفتند.

سرانجام فشار افکار عمومی صهیونیست‌ها موجب شد تا رژیم صهیونیستی ضمن پذیرش آتش‌بس، از تخلیه محله الشیخ جراح منصرف شود، هرچند همچنان محدودیت‌های امنیتی در این محله به قوت خود باقی است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha