شلیک به روی جمعیت در نیویورک و زخمی شدن ۱۰ شدن نفر

نیویورک - ایرنا - پلیس نیویورک اعلام کرد دو مرد با شلیک به روی جمعیتی در یکی از محله های این شهر در آمریکا ۱۰ نفر را زخمی کردند.

شبکه ای بی سی نیوز آمریکا گزارش داد دو مرد که ماسک به صورت داشتند، در یکی از محله های شلوغ نیویورک به جمعیت تیراندازی کردند و با موتور سیلکت از محل وقوع جرم گریختند.
بازرسان اداره پلیس نیویورک گفتند این حادثه به نظر می رسد با خشونت های گانگستری مرتبط بوده اما هفت نفر از تماشاچیان از جمله یک مرد ۷۲ ساله بیگناه بودند.
یکی از مقامات پلیس نیویورک این حمله را هماهنگ و گستاخانه توصیف کرده است.
تیراندای های مرگبار در آمریکا همچنان از مهم ترین رویدادهای خبرساز در این کشور است.
ای بی سی نیوز به تازگی در گزارشی اعلام کرد درحالی که شمار کشته شدگان درجریان خشونت با سلاح گرم در آمریکا درسال ۲۰۲۰ میلادی ۴۳هزار نفر اعلام شد که این میزان مرگ  و میر طی دو دهه گذشته بی سابقه بوده است که این آمار در سال جاری میلادی می تواند وخیم تر شود.
تاکنون و بنابر آمار ارائه شده از سوی «آرشیو خشونت سلاح » (GVA) در سال  ۲۰۲۱ میلادی هم اکنون بیش از ۲۴هزار نفر بر اثر تیراندازی  در سراسر آمریکا کشته شده اند.
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نیز خرداد ماه امسال در گزارشی اعلام کرد: شهرها در سراسر آمریکا شاهد افزایش صحنه قتل و کشتار است، اما چرخه فروش سلاح گرم در آمریکا همچنان روبه فزونی است، بطوریکه تنها در ماه مارس ۲۰۲۰ میلادی(فروردین۱۳۹۹) درخواست کنترل سابقه برای خرید سلاح گرم به یک میلیون تقاضا در یک هفته رسید، موضوعی که از سال ۱۹۹۸ میلادی بدین سو سابقه نداشت.
بر اساس این گزارش، دولت فدرال هرگز سلاح های گرمی که در داخل آمریکا به فروش می رسند را دنبال و پی گیری نمی کند، حتی داده های موجود در باره کنترل سوابق خریداران سلاح نیز نمی تواند آمار دقیقی از سلاح های موجود در آمریکا را مشخص سازد، تنها برآورد می شود که از جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری آن، حدود ۴۰۰ میلیون قبضه سلاح در این کشور در اختیار افرادی باشد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha